Menu

Jak vybrat mezi zahradními bazény?

1 min čtení

Zahradní bazén bude dělat radost celé rodině. Umožní vám načerpat síly, osvěžit se v horku a odpočinout si po práci. Přečtěte si, jak dobře vybrat materiál, tvar i systém čištění.

Čtěte dál

98% zákazníků nás doporučí dál

ico-zdarma

Zdarma & nezávazně navrhneme řešení

Bazénové centrum kde se můžete vykoupat

Datový zdroj 1

Česká rodinná firma již 28 let

U zahradních bazénů zvažte i jiné parametry než cenu

Máte právě teď jen malé finanční možnosti, ale koupat se chcete? Nejlevnější pořizovací cenu mají nadzemní fóliové zahradní bazény s plechovými stěnami. O třídu dražší jsou bazény plastové.

Počítejte ale s tím, že jde spíš o provizorní řešení. Fóliové i plastové zahradní bazény mají životnost pouze několik let. Protékat nejdříve začnou ve svarech a spárách. Také dají relativně hodně práce s čištěním a údržbou, protože se na stěny snadno chytají řasy a další nečistoty.

Nás roky zkušeností postupně přivedly k laminátovým zahradním bazénům. Jsou dražší než plastové, ale také mají 3–4x delší životnost. Levněji vás vyjdou stavební práce i následný provoz a údržba bazénu.

A tak při koupi laminátového bazénu v dlouhodobějším měřítku ušetříte.

P1030709

Zahradní laminátový bazén skvěle vypadá a vydrží třeba 40 let

Klíčové je u bazénu na zahradu dobře zvolit systém čištění

Na zahradě do bazénu padá déšť, listí i další nečistoty. V zelené vodě se nikdo koupat nebude – a je zbytečné pořizovat bazén, který se nebude používat. Proto doporučujeme na začátku věnovat velkou pozornost filtraci a desinfekci vody.

Velmi se osvědčuje kombinace pískové filtrace a desinfekce slanou vodou. Tyto čistící systémy je možné automatizovat tak, aby se bazén desinfikoval sám podle potřeby. Je to výrazně snazší než používat chlorové tablety a každý týden měřit pH vody pomocí testerů. Navíc je to zdravé řešení.

U našich laminátových zahradních bazénů jsme systém filtrace propracovali tak, že vám údržba bazénu skoro nedá práci. U některých našich zákazníků se o bazén starají i děti.

Písková filtrace a desinfekce slanou vodou zajistí křišťálovou vodu bez velkého starání

Písková filtrace a desinfekce slanou vodou zajistí křišťálovou vodu bez velkého starání

Se zastřešením si budete bazén užívat polovinu roku

Vhodné zastřešení ochrání zahradní bazén před nečistotami, ale taky udrží teplejší vodu. Když zvolíte vysoké zastřešení, můžete se pod ním koupat třeba za deště.

Za teplého počasí posuvné zastřešení prostě shrnete a kolem bazénu vám zůstane volný prostor.

Posuvné zastřešení zahradního bazénu kdykoliv pohodlně zatáhnete

Posuvné zastřešení zahradního bazénu kdykoliv pohodlně zatáhnete

Jak vybrat velikost a tvar bazénu na zahradu?

Nedoporučujeme kulaté zahradní bazény. Dříve u nás byly populární, ale špatně využívají zabraný prostor, a když si chcete zaplavat, neustále zatáčíte.

Mnohem lepší zkušenosti máme s obdélníkovými nebo oválnými tvary.  

Máte zahrádku jako dlaň? Nebo potřebujete, aby do vody mohla skákat šipky celá široká rodina? Máme velké i malé bazény na zahradu.

Pokud si můžete pořídit jen malý bazén na zahradu a přitom si chcete dobře zaplavat, pomůžeme vám chybějící délku kompenzovat kvalitním protiproudem.

Investice do zahradního bazénu se vrátí na zdraví a rodinné pohodě.
Získáte místo, kde si po práci odpočinete a načerpáte síly. Skoncujete s vypravováním dětí na veřejné koupaliště. A oproti veřejným bazénům budete mít u svého zahradního zcela pod kontrolou kvalitu vody.

Přijeďte si vybrat

  • výstavní plocha přes 5 000 m2
  • vždy přes 15 bazénů k vidění

Chci vědět víc

Zavolejte / 605 708 069

  • ihned vám poradíme
  • pracovní dny 8:30 – 17 hodin

Chci zavolat

Nezávazně poptejte

  • vyplníte do 5 minut
  • nabídka pro vás zdarma

Chci cenovou nabídku

Bojíte se, že šlápnete při výběru bazénu vedle? Více než polovina z nás, prodejců Bazény relax, jsme původem stavaři. Hlavně nás bazény stále baví a jsou naší vášní.
Potřebujete pomoc s návrhem bazénu? Stačí vám udělat jediný krok - kontaktujte nás!

Jana Rouček / člen týmu Bazény relax

ZJISTĚTE VÍC V NAŠÍ PORADNĚ