Menu

KOUPEJTE SE V LÉTĚ V NOVÉM BAZÉNU

Chci vědět víc

 • Garantujeme dodání do 4 týdnů
 • Navíc s výhodnou cenou a dopravou za polovinu
 • Více než 98 % našich zákazníků je spokojeno

Chci vědět víc

Z jakého materiálu bazén (ne)stavět

Fóliové a plastové bazény

Foliový bazén

Foliový bazén

Bazén z ocelových plechů s vnitřní fóliovou vrstvou je relativně jednoduchá, ale také nejméně trvanlivá varianta. Obvykle vám vydrží 5–8 let. O kousek delší je jeho životnost tehdy, když ho zabudujete do země.

O málo trvanlivější je bazén plastový. U něj je potřeba kontrolovat sílu bazénových stěn – je zřejmé, že stěna s tloušťkou 10 mm je pevnější než stěna z 5 mm desky.

Nevýhodou fóliových a plastových bazénů je to, že se skládají z více částí. Právě ve spojích se nejdříve objeví první trhliny, které jsou postupem času čím dál častější. Plastové bazény se navíc často začnou kroutit vlivem teplotních změn, tlaku a dalších fyzikálních vlivů.

Betonové bazény

Betonové bazény se v České republice realizovaly hlavně v dřívějších dobách. Jejich nevýhodou je nutnost keramického obkladu, dlouhá doba výstavby i vysoká cena. Dnes se proto nahrazují novějšími technologii na bázi napínaných nebo o kousek kvalitnějších vyztužených vyvařovaných fólií.

I ty však zaostávají v pracnosti, odolnosti povrchů i v případné opravitelnosti.

Nerezové bazény

Vykazují výborné hygienické vlastnosti a mechanickou odolnost. Také mají téměř neomezeně dlouhou životnost. Jsou však poměrně náročné na výstavbu, kdy je třeba precizně dodržovat stavební postupy.

Vzhledem k vysoké ceně se nerezové bazény používají hlavně pro komerční využití. Setkáte se s nimi například na veřejných koupalištích. Pro soukromé účely je z hlediska poměru ceny a výkonu vhodnější laminátový bazén.

Keramické bazény

Keramický bazén je vlastně typ laminátového. Rozdíl je v jedné přidané keramické vrstvě ve struktuře materiálů. Keramika je však příliš křehká na to, aby bylo možné ji použít jako svrchní vrstvu, a tak je stejně vždy překryta ještě laminátem.

Rozdíl se pak projeví především ve vyšší ceně, ne v lepší funkčnosti bazénu.

Povrchová úprava je materiálově stejná u keramických i laminátových bazénů. U keramických se často používá vzor s hrubší zrnitou texturou, která na někoho působí luxusněji. V případě poškrábání nebo nutnosti opravy však není možné udělat zásah tak, aby nebyl viditelný.

Laminátové bazény

laminátový bazén

laminátový bazén postavený před cca 13 lety

K laminátovým bazénům nás dovedly léta praxe a zkušeností. Mají jednoduše ze všech možností nejlepší poměr ceny a kvality. Vyrábíme je  z materiálů na bázi pryskyřic, které mají pro stavbu bazénů výborné vlastnosti.

Laminátové bazény (také nazývané sklolaminátové) lze pořídit jen o málo dráž než bazény plastové. Jejich životnost je přitom 30–50 let, tedy 3–4x více.

Díky vysoké pevnosti je výrazně jednodušší a levnější i jejich zabudování do země.

V čem je hlavní rozdíl? Sklolaminátové bazény jsou z jednoho kusu a neprotrhnou se proto ve svarech jako fóliové nebo plastové. Navíc je jejich konstrukce vyztužená skelnými vlákny, a proto jsou velmi odolné vůči teplotám vody i jiným vlivům.

Naše nejstarší laminátové bazény mají přes 20 let. Většina z nich dodnes plní svou funkci bez problémů. Za svou životnost nepotřebovaly opravy ani jiné zásahy.

Už čtvrt století laminátové bazény neustále vylepšujeme

_DSC4588

Laminátový bazén

Současným vrcholem naší technologie jsou sklolaminátové bazény s gelovou vrstvou, která jim dodává krásný vzhled a současně chrání materiál před vnějšími vlivy a působením bazénové chemie.

Kromě toho jsou laminátové bazény v naší nabídce opatřeny stříkanou tepelnou izolací. Díky vrstvě speciální tvrzené polyuretanové pěny z bazénu neuniká teplo a voda vydrží až o 5–6 °C teplejší.

Přijďte se k nám podívat

 • více než 15 vystavených bazénů
 • odborník, který se vám naplno věnuje
 • cenné rady a tipy, které jinde nezískáte

Více o showroomu >>

Zjistěte nezávazně cenu

 • vyplníte jednoduchý formulář
 • do 2 dní dostanete nabídku
 • vše je nezávazné a zdarma

Chci spočítat cenu >>

Zeptejte se. Na cokoliv

 • napište nebo zavolejte
 • jsme tu Po-Pá 8:30–17:00
 • odpovídá expert na bazény

Mám dotazy >>Věděli jste že...

Věděli jste, že laminátový bazén vám vydrží 3x – 4x déle než bazén plastový? Proto se kvalitní laminátový bazén i přes vyšší pořizovací cenu rozhodně vyplatí.

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet