Menu

Sleva až 50 000 Kč na nový bazén a zastřešení!

Chci vědět víc

  • sleva až 25 000 Kč na bazén
  • sleva až 25 000 Kč na zastřešení
  • platí do 29. 2. 2024

Chci vědět víc

Jak správně vybrat bazén

Na volbě materiálu závisí životnost bazénu

Fóliové a plastové bazény jsou levnější varianta

Bazén z ocelových plechů s vnitřní fóliovou vrstvou vydrží 5–8 let.

Kolem 10 let pak bazén zabudovaný do země nebo bazén plastový.

Nevýhodou plastových i fóliových bazénů je, že jsou spojované z několika kusů. Právě ve spojích a svarech se časem objeví první trhliny.

Foliový bazén

Laminátový bazén

Plastový bazén

Nerezové bazény jsou kvalitní, ale finančně velmi náročné

Životnost nerezových bazénů je téměř neomezená. Vzhledem k jejich vysoké ceně se s nimi však setkáte především na veřejných koupalištích.

Betonové bazény kvůli pracnosti pomalu mizí

Dříve se u nás stavěly bazény betonové, které byly zbytečně pracné, drahé a obtížně opravitelné. Dnes se místo keramického obkladu používají napínané nebo vyvařované fólie. I takový bazén je však zbytečně pracný, náchylný k narušení povrchu a přitom obtížně opravitelný.

Keramické bazény jsou dražší varianta laminátových

Keramický bazén je vlastně laminátový s keramickou vrstvou ve struktuře. Keramika je totiž příliš křehká na to, aby tvořila svrchní vrstvu, a tak ji stejně musí chránit laminát. Rozdíl se projeví pouze ve vyšší ceně, ne ve funkčnosti bazénu.

Laminátový bazén vychází nejlépe v poměru ceny a kvality

zapuštěný bazén

Zapuštěný laminátový bazén

Ke sklolaminátovým neboli laminátovým bazénům nás dovedly roky zkušeností. Ty, které jsme stavěli před 20 lety, stále slouží bez nutnosti oprav nebo výměn. Cenově vyjdou jen o kousek dráž než plastové bazény, jejich zabudování do země je dokonce méně nákladné.

Naše současné zahradní bazény jsou kromě vyztužení skleněnými vlákny opatřené také stříkanou tepelnou izolací, která udrží vodu až o 6 °C teplejší. Povrch je ošetřený gelovou vrstvou, která bazénům dodává nádherný vzhled.

A především jde o kompozitní bazény dělané z jednoho kusu. Nemají žádné svary ani spáry a i proto mohou sloužit třeba 50 let.

Přečtěte si také: Z jakého materiálu postavit bazén?

Nejlepší tvar je obdélník se zaoblenými rohy

Některé tvary vypadají na první pohled lákavě, ale po čase zjistíte, že vám nevyhovují. Abyste si bazén opravdu užili, je dobré myslet nejen na jeho vzhled, ale i funkčnost.

V KULATÉM BAZÉNU SI NEZAPLAVETE

Kulatý laminátový bazén

Kulatý laminátový bazén

Velmi brzo přijdete na to, že když si v kruhovém bazénu chcete zaplavat, ve výsledku máte jednu ruku silnější od neustálého zatáčení. Kromě toho je obtížné ho zastřešit.

OVÁLNÝ BAZÉN UMOŽŇUJE DOBŘE SI ZASPORTOVAT

Obzvlášť s instalací protiproudu nebo při větší délce bazénu je v oválném bazénu výrazně lepší plavání než v kulatých. Někomu také vyhovuje vzhledově.

Určitou nevýhodou tohoto tvaru je, že v případě zastřešení musíte zastřešit i nevyužité rohy

HRANATÝ BAZÉN MAXIMÁLNĚ VYUŽÍVÁ PROSTOR

Bazén s obdélníkovým tvarem nabízí k plavání a vodním hrám veškeré místo, které vám na zahradě zabere. Často je stavíme u moderních domů, ke kterým se ostrými tvary hodí.

Jednou z mála nevýhod hranatého bazénu je, že rohy dělají problém automatickým vysavačům a někdy je musíte dočistit ručně.

Obdélníkové bazény máme v nabídce dva: rodinnou Krétu a náš největší bazén Borneo.

OBDÉLNÍK SE ZAOBLENÝMI ROHY SPOJUJE VŠECHNY VÝHODY

_DSC4588

Laminátový bazén se zaoblenými rohy

Většina našich bazénů má tento ideální tvar. Dobře využívají zabraný prostor zahrady, umožňují příjemné plavání a snadno je zastřešíte. Také je v nich zajištěna dobrá cirkulace vody a ani v rozích se nedrží nečistoty. Proto se vám budou velmi snadno udržovat.

ATYPICKÉ TVARY JSOU MÁLOKDY PRAKTICKÉ

Naši zákazníci často uvažují například o ledvinovitém či jinak originálním tvaru bazénu. Ze zkušenosti však víme, že majitelé různě prohnutých bazénů po čase změní názor a poté, co se bazén „okouká“ by dali přednost jiné volbě. V atypickém bazénu totiž hůře cirkuluje voda, prostor zabraný bazénem nejde úplně využít a problém je také s případným zastřešením.

Rozměry záleží na počtu plavců a skokanů

NA PŘÍJEMNÉ PLAVÁNÍ BY MĚL MÍT BAZÉN HLOUBKU 1,3–1,5 M

Udávaná hloubka se obvykle počítá ode dna po vrchní líc bazénu. Hladina vody je s použitím čistícího bazénového skimmeru zhruba o 10 cm níže.

Pro nejmenší děti je ideální brouzdaliště Pag s hloubkou pouze 0,66 m. Ty trochu větší si užijí menší bazén s hloubkou 1,1–1,3 m, například naši Korsiku.

Pokud si ale chcete doopravdy zaplavat, hloubka by měla být mezi 1,3–1,5 m.

Alespoň 1,4 m hloubky potřebujete, když do bazénu rádi skáčete. Tuto hloubku mají naše bazény Kuba, Malorka a Kréta.

Na šipky a pořádné řádění ve vodě je nejlepší 1,5 m. V takovém případě doporučujeme bazény Havai, Kypr nebo Borneo.

POHODLNÁ ŠÍŘKA NA JEDNOHO PLAVCE JE 2,5 M

Zdá se vám to hodně? Zkuste roztáhnout ruce do stran a na každou stranu přidejte asi 15 cm rezervu. Pokud chcete plavat dva vedle sebe, měl by mít bazén šířku kolem 3,5 m.

Rozumné je však nepřekračovat 3,5 až 4 m. Každý centimetr navíc přidá hodně vody, která se musí čistit a ohřívat. Proto je vhodnější přidat raději na délce bazénu než na jeho šířce.

Nejužší bazén v naší nabídce je 2,8 m široký Kuba, který se dobře hodí i na menší zahradu.

Do obrovského 4 m širokého Bornea se naopak vejdete i s veškerým příbuzenstvem a nafukovacím člunem.

DÉLKA URČUJE, JAK DOBŘE SI ZAPLAVETE

Pro osvěžení sebe a vnoučat a na menší zahrádku je vhodná délka bazénu 4–6 m. Pokud si ale chcete pohodlně zaplavat, nejmenší rozumná hranice je právě 6 m.

Pro sportovní plavání jsou nejvhodnější zapuštěné bazény mezi 7–8 m doplněné kvalitními protiproudy. Protiproud dovede chybějící délku bazénu dobře nahradit. Díky němu můžete i v šestimetrovém zahradním bazénu plavat třeba hodinu, aniž byste se museli jedinkrát otáčet. A přitom neplatíte čištění a údržbu dalších kubických metrů vody.

bazénový protiproud

Bázénový protiproud

V neposlední řadě je důležité, kolik lidí bude bazén používat.

Nejčastěji prodáváme 6 m dlouhou Malorku, která je ideální pro menší rodinu.

Druhá nejoblíbenější je 7,5 m dlouhá Havai, kde si zařádí a odpočine větší skupina přátel i prarodiče s tlupou vnoučat.

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Věděli jste že...

Při výběru dobře rozmyslete kdo bude bazén nejvíce využívat popřípadě, co by vám měl splnit za očekávání. Dobře rozmyslete jeho hloubku, šířku, délku, tvar i umístění. Myslete na to, že i když například pořizujete bazén primárně pro děti, tak ty rychle rostou a v případě, že zvolíte malou hloubku, může se stát, že jim za chvilku nebude vyhovovat.

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet