Sleva na bazén a zastřešení až 50 000 Kč
×
Menu

Ušetřete na novém bazénu se zastřešením až 50 000 Kč

Chci vědět víc

 • až 30 000 Kč sleva na bazén
 • až 20 000 Kč sleva na zastřešení
 • garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

Jak správně vybrat bazén

Jestli uvažujete o tom, že si na zahradu pořídíte zapuštěný bazén, nejspíš teď víte jen to, že ho nechcete za pár let měnit a nechcete být jeho otrokem. Faktorů, které byste měli vzít při výběru zahradního bazénu v potaz, abyste si ho užívali podle vašich představ, je mnohem víc.

Zvolte správnou velikost a tvar bazénu

Velká rodina si jen těžko užije malý bazén, pro dva lidi je ale velký bazén zbytečný. Vždy se nejprve zamyslete nad tím, k čemu budete bazén na zahradě používat a podle toho vyberte velikost

Pro příjemné plavání by měl být bazén hluboký alespoň 1,3 – 1,5 m, jestli do něj plánujete i skákat, měl by mít minimálně 1,4 m (tolik mají naše laminátové bazény Kuba, Malorka a Kréta), na šipky 1,5 m (takovou hloubku nabízí bazény Havai, Kypr nebo Borneo). 

Pro plavce je důležitá i šířka a délka bazénu. Pohodlná tempa umožní šířka od 2,5 m, kdybyste chtěli plavat s partnerem vedle sebe, budete potřebovat šířku kolem 3,5 m. Víc než 4 metrovou šířku bazénu ale nedoporučujeme. Každý centimetr navíc totiž přidá na objemu bazénu hodně vody, kterou musíte čistit a ohřívat. Náš nejužší bazén je Kuba, který měří 2,8 m na šířku a hodí se i na menší zahrady. Největší, na šířku 4 m Borneo, pak pojme i veškeré vaše příbuzenstvo s nafukovacím člunem. Délka vás bude pro plavání také zajímat, ale je dobré vědět, že pokud do menšího bazénu nainstalujete kvalitní protiproud, dokážete si velmi dobře zaplavat i v bazénu, který měří 6 metrů.

No a co se týče tvaru, je z hlediska údržby a komfortu nejvhodnější obdélník se zakulacenými rohy, případně obdélník s ostrými rohy doplněný o kvalitní technologie

Vyberte dobře materiál bazénu

Na volbě materiálu závisí životnost bazénu. Detailně rozebíráme jednotlivé materiály na stavbu bazénu zde, proto jen ve stručnosti:

 • Plechový bazén vydrží cca 8 – 12 let
 • Plastový bazén si budete užívat 10 – 15 let
 • Betonový bazén s fólií (nebo bazén ze ztraceného bednění) se může dožít až 20 let v závislosti na tom, jak kvalitní použijete bazénovou fólii.
 • Laminátové bazény se dožijí v top kondici až 40 let a jdou velmi snadno a většinou i téměř neviditelně opravit.
 • Nerezové bazény jsou v podstatě nesmrtelné, ale také extrémně drahé.

Foliový bazén

Laminátový bazén

Plastový bazén

Levné bazény do země nemusí být nejvýhodnější

Do pořizovací ceny za bazén je potřeba připočítat nejen bazén samotný, ale také stavební práce. A ty se mohou prodražit. Levnější fóliové nebo plastové bazény jsou na stavbu náročnější, je proto lepší ji svěřit stavební firmě nebo si bazén nechat postavit na klíč. Už jen to smaže počáteční úsporu v materiálu.

Oproti tomu náš skořepinový bazén s 3D gelem je sice dražší, ale cenu za skelet bohatě vyváží nenáročnou a levnou stavební přípravou, kterou zvládnete svépomocí a bez stavebního povolení.

Myslete na servis už teď

Myslet na servis už ve chvíli, kdy si bazén pořizujete, se může zdát předčasné a většina zákazníků se o něj vůbec nezajímá. Jenže pokud se vám po letech cokoliv rozbije, oceníte, když k vám téměř obratem zajede servisní technik s náhradními díly a závadu opraví. Zeptejte se proto už při nákupu bazénu, jestli a jak rychle se o vás firma postará, když se cokoliv pokazí. My máme pro tyto případy vlastní servisní tým, většina kolegů je u nás řadu let, takže každý z nich zná naše bazény do detailů. A nevěřili byste, jak je pro zákazníky důležité, když jim jsme schopni na počkání poradit a opravit bazén.

 

Bazénové centrum

 • Experti plně k dispozici. Pro vás.
 • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

 • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
 • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

 • VIP péče v pohodlí vašeho domova
 • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Věděli jste že...

Při výběru bazénu si dobře rozmyslete, kdo bude bazén nejčastěji používat a jaká od něj máte očekávání. Velikost, hloubka, šířka, délka i tvar bazénu určí, jak rádi se budete koupat a kolik práce budete s údržbou bazénu mít. A jestli vůbec netušíte, jak by mohl váš zahradní bazén vypadat, zajeďte si o něm popovídat k nám do bazénového centra.

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet


Další podobné články