Menu

Jak vyměnit plastový bazén za laminátový

1 min čtení

Plastové bazény jsou o málo levnější než laminátové. Bohužel ale mají jen třetinovou životnost a po 10–15 letech je zákazníkům často měníme. Naštěstí to jde snadno a za týden je obvykle hotovo. Podívejte se na jednoduchý postup výměny.

Čtěte dál

98% zákazníků nás doporučí dál

ico-zdarma

Zdarma & nezávazně navrhneme řešení

Bazénové centrum kde se můžete vykoupat

Datový zdroj 1

Česká rodinná firma již 28 let

Proč bazén rovnou měnit? Nestačí přes plast natáhnout fólii?

Tato myšlenka napadne asi každého. Problém je, že plastový bazén degraduje jako celek. Do starého a rozpadajícího se plastu nemá cenu cokoliv kotvit – životnost bazénu prodloužíte jen o málo.

vyfóliování plastového bazénu

vyfoliování plastového bazénu

A bohužel to platí čím dál více. Zatímco před 20 lety se plastové bazény vyráběly z desek o tloušťce 15 mm a více, dnes v nabídce stěží najdete 8 mm silné desky. Takto silný plast má po 10 letech doslouženo a jediná rozumná varianta opravy je kompletní rekonstrukce. Laminátový bazén bude ve finále sloužit 3–4x tak dlouho.

V praxi to chodí takto…

1. Rozřezání a vytrhání plastového bazénu

rozřezání plastového bazénu

rozřezání plastového bazénu

Odstranit starý bazén jde obvykle snadno, protože plast už bývá zkřehlý. Velká část starých plastových bazénů je jen zasypána. Pokud je bazén obetonovaný, tím lépe. Betonovou desku využijete pro nový bazén.

2. Očištění nebo vybetonování základové desky

očištění základové desky

očištění základové desky

Jestli původní bazén neležel na betonové desce, bude třeba ji připravit. Když ano, stačí původní betonovou vrstvu očistit. Pak jednoduše vyberete nejbližší menší velikost laminátové skořepiny a tu do díry vložíte.

Je možné, že se rozhodnete například pro větší bazén, než byl ten původní. Ani to není problém. Stačí výkopovou jámu a desku upravit na nové rozměry.

3. Uložení bazénu a propojení rozvodů

vložení laminátového bazénu

vložení laminátového bazénu

Naše laminátové skořepiny jsou lehké a jejich uložení zvládnete při větším počtu lidí i ručně. Všechny bazény mají úchyty pro jeřáb, který položí sklolaminátový bazén do země přímo na betonovou desku.

Postaráme se také o správné napojení všech technologií jako je filtrace, elektřina, vyhřívání nebo protiproudy. Používáme přitom jen ty nejkvalitnější materiály, nikdy ne obyčejné bazénové hadice, které se snadno poškodí.

4. Laminátový bazén obsypete betonovou směsí

obetonování bazénu

obetonování bazénu

I když stavíte bazén svépomocí, hotovo budete mít zhruba za 2 dny. Pokud je bazén zcela zapuštěn v zemi, nemusíte do betonu přidávat žádné výztuže. Doporučujeme ji přidat do nadzemní části v případě, že je bazén zapuštěný do země pouze částečně.

5. Už jen povrchová úprava a máte hotovo

hotový bazén

hotový bazén

Je na vás, jestli bazén obložíte třeba dlažbou, dřevem nebo dřevoplastem. Rádi vám pomůžeme vybrat ten nejvhodnější povrch

Všechny práce od demontáže plastového bazénu až do prvního slavnostního skoku do nového laminátového stihnete během 1 týdne.

A tentokrát budete mít bazén vyřešený jednou provždy.

Přijeďte si vybrat

  • výstavní plocha přes 5 000 m2
  • vždy přes 15 bazénů k vidění

Chci vědět víc

Zavolejte / 605 708 069

  • ihned vám poradíme
  • pracovní dny 8:30 – 17 hodin

Chci zavolat

Nezávazně poptejte

  • vyplníte do 5 minut
  • nabídka pro vás zdarma

Chci cenovou nabídku

Bojíte se, že šlápnete při výběru bazénu vedle? Více než polovina z nás, prodejců Bazény relax, jsme původem stavaři. Hlavně nás bazény stále baví a jsou naší vášní.
Potřebujete pomoc s návrhem bazénu? Stačí vám udělat jediný krok - kontaktujte nás!

Jana Rouček / člen týmu Bazény relax

ZJISTĚTE VÍC V NAŠÍ PORADNĚ