Ještě jste si neobjednali bazén na tuto sezónu? U nás to díky garanci dodání do 4 týdnů ještě stihnete.
×
Menu

Sleva až 40 000 Kč na nový bazén a zastřešení! - Garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

  • sleva až 20 000 Kč na bazén
  • sleva až 20 000 Kč na zastřešení
  • platí do 30. 4. 2024

Chci vědět víc

Jaká je ideální velikost bazénu?

Jakou velikost bazénu vybrat? 

V případě, že uvažujete o pořízení bazénu na vaši zahradu, určitě bude jedna z vašich prvních otázek, jak velký by měl být. Faktorů ovlivňujících výběr velikosti bazénu může být několik. První může být například prostor na zahradě. Je potřeba změřit, kolik prostoru na bazén máte. V případě, že máte málo prostoru, nezbyde vám nic jiného, než pořídit některý z menších bazénu. Pokud máte ale dostatečně velkou zahradu, je dobré zamyslet se i nad ostatními faktory, které vám pomohou vybrat správnou velikost bazénu. Je to například také počet lidí, kteří budou bazén využívat. V případě, že máte děti, které si rády zvou kamarády, určitě vám bude spíš vyhovovat některý ze středních či velkých bazénů. Důležité je také si ujasnit, k jakému účelu si chcete bazén pořídit. Potřebujete bazén pouze k ochlazení v teplých dnech? Chcete se udržovat v kondici rekreačním plaváním? Pořizujete bazén pro děti nebo vnoučata, kteří do bazénu rádi skáčou a hrají v něm různé hry? I tyto otázky vám mohou pomoci pro správné rozhodnutí jakou velikost bazénu zvolit. 

 

Velikosti bazénů můžeme rozdělit do 3 kategorií.

MALÉ BAZÉNY: Bazény s délkou do 5 m

O bazénu do 5 metrů budete nejspíš uvažovat v případě, že máte malou zahradu, ale nechcete se vzdát vašeho snu o vlastním bazénu. Samozřejmě se dají pořídit i menší bazény, ale je důležité si uvědomit, že v takovém bazénu si již nezaplavete. 

Malé bazény mají své výhody i nevýhody. Za výhody lze považovat například to, že jsou většinou mělčí, takže pokud bazén pořizujete pro děti, může pro ně být hloubka bazénu příjemná. Je potřeba si ale uvědomit, že děti rychle rostou a může se stát, že za chvíli taková hloubka bazénu nebude stačit a z výhody se stane nevýhoda. Výhodou může také být menší objem a s tím spojené náklady na údržbu a ohřev bazénové vody. 

STŘEDNÍ BAZÉNY: Bazény s délkou od 5 do 7  m

Bazén s touto velikostí je nejčastější volbou. Dokazuje to i to, že náš bazén Malorka je mezi našimi zákazníky nejoblíbenější. V bazénu s délkou například 6 metrů už pár temp uděláte. Pokud byste ale bazén plánovali využívat především na plavání, doporučujeme ho vybavit protiproudem. Protiproud nahradí délku bazénu a vy si v něm zaplavete jako v dlouhém plaveckém bazénu. 

Takto velké bazény jsou většinou 140 cm hluboké. To už umožňuje skoky do vody a v kombinaci s délkou alespoň 6 m i oblíbené šipky bez rizika naražení do protější strany bazénu. 

Středně velké bazény tedy uspokojí všechny členy rodiny. Děti si v nich užijí spoustu zábavy, ať už s protiproudem, nebo skoky do vody, a rodiče si v nich pohodlně zaplavou a ochladí se v horkých dnech. 

 

 

VELKÉ BAZÉNY: Bazény s délkou nad 7 m

Pokud se rozhodnete pro stavbu velkého bazénu, zvolte délku bazénu nad 7 m. Takto velký bazén vám zaručí dostatek prostoru pro různé vodní hry a sporty s rodinou. V případě, že bazén chcete využívat i na plavání, doporučujeme i do takto dlouhého bazénu namontovat protiproud, který vám umožní lépe si zaplavat. Pro rodinné účely jsou jistě bazény do délky 8 m dostačující. Je potřeba si uvědomit, že větší bazény jsou náročnější na provoz a stoupají u nich i náklady na čištění a zejména ohřev vody v důsledku velkého objemu. 

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Věděli jste že...

Pečlivý výběr velikosti bazénu je velice důležitý. Stavba kvalitního bazénu je investicí na dlouhou dobu, proto se při výběru vyplatí vše zvážit tak, aby vám bazén dělal radost. Pokud si nejste s výběrem velikosti jistí, neváhejte se na nás obrátit. Rádi s vámi vše probereme a společně zjistíme, jaká velikost pro vás bude ta správná. 

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet