Akce: bazén se zastřešením až o 50 000 Kč levněji
×
Menu

Ušetřete na novém bazénu se zastřešením až 50 000 Kč

Chci vědět víc

  • až 30 000 Kč sleva na bazén
  • až 20 000 Kč sleva na zastřešení
  • garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

Stavební postup: Jak postavit bazén

Přibližně 65 % našich zákazníků si laminátové bazény usazuje a betonuje samo. Je to totiž tak jednoduché, že to s pomocí několika známých nebo sousedů zvládne každý. Přečtěte si, jak při instalaci bazénu z laminátu správně postupovat.

1. Výkop jámy

výkop pro bazén

výkop pro bazén

Bazény z laminátu (skelného vlákna a pryskyřice) jsou dostatečně pevné a odolné, takže po obvodu nepotřebují zpevňující žebra. Výkop proto může být relativně úzký, stačí vám jen 20cm rezerva na každé straně skeletu. Menší objem výkopu samozřejmě znamená ušetřené peníze.

Na výkopové práce si můžete najmout firmu nebo jednotlivé brigádníky. Někdo je dělá dokonce sám. Rádi vám poradíme, jak vše zvládnout rychle a přitom co nejlevněji.

2. Příprava betonové desky

základová deska pro bazén

základová deska pro bazén

Laminátový bazén má také minimální nároky na základovou desku. Díky své odolnosti si vystačí s 10cm vrstvou betonu s jednou kari sítí, beton navíc nemusí být úplně vyhlazený. Jenom ho nahrubo srovnáte, tzv. strhnete, pomocí prkna nebo lišty. Základy pro bazén vám za jeden nebo dva dny vykope jakákoliv firma s malým bagrem, případně parta brigádníků či kamarádů.

3. Usazení bazénu

přeprava bazénu

přeprava technologické šachty

Naše bazény jsou velmi lehké, a tak je možné je při dostatečném počtu lidí usadit i ručně. Stejně tak je každý bazén opatřen úchyty pro jeřáb.

4. Propojení technologií

propojení potrubí bazénu

technologická šachta

Jakmile máte bazén usazený, zapojíme vám filtraci, vyhřívání nebo osvětlení. Používáme při tom speciální odolné a ohebné hadice se zesílenou spirálou, navíc vše zapojujeme tak, aby vznikalo jen minimum spojů a kolen.

Ačkoliv i technologie si teoreticky můžete zapojit sami, 95 % zákazníků k tomu využívá nás. Máte pak jistotu, že vše bude fungovat správně. Pokud si s námi předem domluvíte termín, budeme připravení a technologie zapojíme za jeden den.

Rozvody provádíme pokud možno v jednotném spádu. Chceme vám dodat dílo, které je propracované do posledních detailů a bude vám dlouho dobře sloužit.

5. Zafixování bazénu suchou betonovou směsí

obetonování bazénu

obetonování bazénu

Fóliové i plastové bazény se musí tepelně izolovat, obezdívat a armovat. To je zaprvé velmi pracné a zadruhé se to výrazně projevuje na ceně.

Oproti tomu naše laminátové bazény mají izolaci již zabudovanou. Stačí tedy pouze napouštět vodu do bazénu a současně lopatou bazén zasypávat betonovou směsí.

Betonovou směs nemusíte armovat, takže hodně ušetříte. A navíc veškeré práce zvládnete za dva dny.

6. Povrchové úpravy

příprava podkladu pro dlažbu

bazénová dlažba

Záleží na vás, zda se rozhodnete pro bazénovou dlažbu s přesahem do bazénu, dřevěné paluby nebo dřevoplastová prkna pro oživení okolí bazénu. Nabízíme různé typy bazénových dlažeb a dalších materiálů pro pochozí plochy kolem bazénu. Rádi s vámi probereme možnosti a doporučíme povrch, který vám dobře poslouží.

7. Předání bazénu, koupání a relax

hotový bazén

bazén pro celou rodinu

Bazén vám vždy přijedeme osobně předat, zaučíme vás v obsluze a předvedeme vám veškeré funkce bazénového příslušenství. Doptáte se na všechno, co vás zajímá.

A pokud vás cokoliv napadne později nebo si něco napoprvé nezapamatujete, prostě nám kdykoliv zavoláte. Je pro nás samozřejmost, že vám se vším rádi pomůžeme.

Zkušenosti našich zákazníků

“Největší radost mám, když tam řádi děti. A já teda řádím s nima!”
Hanušovi

“Mám rád tam jen tak ležet, poslouchat muziku, koukat na děti a relaxovat.”
p. Svetík

”Nejradši mám když je tam plno. A můžu tam blbnout s dětma.”
p. Matys

“Když si tam člověk vleze, tak zapomene na starosti. Je to fakt relax.”
p. Bicek

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Věděli jste že...

Z našich zkušeností od první poptávky do předání bazénu často uplynou pouhé čtyři týdny. Pokud jste tedy nákup bazénu až doteď odkládali jenom proto, že se vám to nechce řešit, možná situaci přehodnoťte. Většina věcí je skutečně jednoduchá a zvládnete je sami, my vám navíc s čímkoliv pomůžeme nebo poradíme. Ode dneška za měsíc už se klidně můžete koupat.

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet