Menu

KOUPEJTE SE V LÉTĚ V NOVÉM BAZÉNU

Chci vědět víc

 • Garantujeme dodání do 4 týdnů
 • Navíc s výhodnou cenou a dopravou za polovinu
 • Více než 98 % našich zákazníků je spokojeno

Chci vědět víc

Typy filtračních médií

Jaké filtrační média používáme?

Na trhu najdete velké množství filtračních médií. Pro filtrace, které k našim bazénům dodáváme, jsou nejvhodnější především následující 3 typy filtračních médií:

 

 1. Filtrační křemičitý písek 
 2.  Filtrační sklo
 3. Zeolitická filtrační média 

 

Filtrační křemičitý písek

Nejpoužívanějším a nejoblíbenějším filtračním médiem je  filtrační křemičitý písek. Při koupi můžete narazit na křemičité písky různé zrnitosti (frakce). Pro účely bazénové filtrace  je ideální zrnitost křemičitého písku v rozmezí mezi 0,6 – 1,2 mm.

Filtrační písek bývá k dostání ve 25 kg balení a doporučuje se výměna jednou za 4-5 let.

Filtrační sklo

Alternativou ke křemičitým pískům je tzv. filtrační sklo, což je amorfní aluminosilikát, který je dodáván ve frakcích 0,5 – 1 mm a 1-2 mm. K dostání je v balení dle výrobce (21 kg, 25 kg). Výrobci udávají, že při použití tohoto média je ho v porovnání s pískem potřeba o 15-20% méně. Doporučujeme výměnu jednou za 5-6 let.

Zeolitická filtrační média

Dalším oblíbeným materiálem jsou zeolitická filtrační média, což je ve zkratce minerální drť vulkanického původu. Můžete se s nimi setkat zejména pod prodejními názvy Zelbrite, Zeolite apod. Tento materiál má zvýšenou porozitu a tím pádem má větší absorpční plochu a schopnost filtrovat jemnější nečistoty. Materiál je oproti písku a sklu lehčí, což může usnadnit výměnu média a také jeho spotřeba je menší. Informace o váhovém ekvivalentu zeolitu a písku by měla být k dispozici vždy na každém obalu. Doporučujeme výměnu jednou za 6-8 let.

 

Co tedy zvolit? 

V posledních letech se na trhu objevilo několik nových typů filtračních médií např. polyetylenové filtrační kuličky, kostky nebo filtrační médium nové generace OC – 1. Všechny tři jmenované média mají výhodu v tom, že jsou oproti výše uvedeným filtračním médiím lehčí. Na druhou stranu je třeba zmínit, že všechny jsou na bázi plastu a jsou na trhu pouze krátkou dobu. Nejsou tedy prozatím dostatečně prokázány dlouhodobé vlastnosti, ani zda se z těchto filtračních kuliček neuvolňují mikroplasty atd. Z těchto důvodů jsme se rozhodli do našich bazénů toto médium prozatím nedoporučovat.

Pokud budeme vycházet z našich 30 letých zkušeností a porovnáme-li cenu a kvalitu filtračních schopností jednotlivých filtračních médií, filtrační křemičitý písek stále zůstává nejvýhodnějším filtračním médiem s velmi uspokojivou kvalitou filtrace. Navíc se jedná o plně přírodní materiál. 

Neváhejte nás kontaktovat pokud si nebudete s čímkoliv vědět rady nebo budete mít jakékoliv dotazy ohledně filtračních médií.

Přijďte se k nám podívat

 • více než 15 vystavených bazénů
 • odborník, který se vám naplno věnuje
 • cenné rady a tipy, které jinde nezískáte

Více o showroomu >>

Zjistěte nezávazně cenu

 • vyplníte jednoduchý formulář
 • do 2 dní dostanete nabídku
 • vše je nezávazné a zdarma

Chci spočítat cenu >>

Zeptejte se. Na cokoliv

 • napište nebo zavolejte
 • jsme tu Po-Pá 8:30–17:00
 • odpovídá expert na bazény

Mám dotazy >>Věděli jste že...

Věděli jste, že přesto, že se na trhu objevují nové typy filtračních médií, písek zůstává stále nejlepší volbou?

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet