Menu

Fixujte si cenu bazénu na rok 2022

Chci vědět víc

 • Nečekejte na zdražení bazénů
 • Zajistěte si současné ceny i pro bazén na jaro 2022
 • Čím dříve si bazén zarezervujete, tím výhodnější cenu budete mít

Chci vědět víc

Laminátové bazény

Udělejte radost rodině a pořiďte si kvalitní bazén. Získáte prostor, kde se děti vyřádí a dospělí si vychutnají pohodu u vody. Za čtvrt století výroby jsme laminátové bazény vyladili tak, aby vám sloužily i 40 let.

Výhody našich bazénů


 • Luxusní vzhled

 • Rychlá instalace

 • Úspora peněz

 • Snadná údržba

 • Bezpečnost

 • Pohodlí a prostornost

 • Dlouhá životnost

Luxusní vzhled

3D gelový povrch

Naše bazény chrání unikátní 3D gelový povrch. Svojí strukturou připomíná jemný kámen. Díky tomu působí přirozeně luxusním dojmem (na rozdíl od umělých plastových a foliových bazénů). 

Je naprosto hladký, velmi odolný poškození a čeho si naši zákazníci nejvíce cení i po letech provozu – opravdu jednoduše se čistí.

Celý bazén je z jednoho kusu

Díky jednolité konstrukci našich bazénů vás nikde nebude rušit žádný spoj, či svár. Stěna bazénu plynule přechází v horní ukončovací lem a nevznikají tak nevzhledná místa, jako u jiných technologií výroby bazénů.

Rychlá instalace

Naše bazény vynikají překvapivě jednoduchou instalací. Laminátová konstrukce totiž umožňuje výrobu bazénů z jednoho kusu a naše bazény tak nejsou oslabeny spoji, či sváry. Především jsou ale díky této konstrukci jednodušší  a rychlejší výkopové práce, vlastní zapuštění bazénu, ale i jeho přeprava k vám na zahradu.

Díky tomu se vám vrátí už při instalaci velká část nákladů, které vložíte “navíc” do skeletu oproti běžným materiálům obyčejných bazénů (např. plastových a fóliových).  

Úspora času a starostí při stavbě

 • Pro naše bazény je možné zhotovovat stavební otvory pouze o 20 cm větší v každém směru.
 • Menší výkop znamená méně betonu, či jiného materiálu, kterým by se jáma po osazení bazénu vyplňovala.
 • V běžných podmínkách se okolí zapuštěné části našich bazénů nijak nevyztužuje. Jen se zasype “polo-suchým” betonem.
 • Naše laminátové bazény jsou lehké na přepravu a snadno se díky tomu usazují. To je velkou výhodou například proti bazénům plastovým.
 • Naše bazény jsou z výroby opatřeny tepelnou izolací. Při stavbě tak nemusíte dělat další izolaci a stavbu tak urychlíte.

Úspora peněz

Pořídit si rodinný bazén není zadarmo a tak se lidé pochopitelně snaží ušetřit. Můžete se vydat dvěmi cestami. První je koupit si levný skelet (typicky u plastového bazénu), což vám opticky srazí pořizovací náklady (které ale začnou naskakovat už při dražší stavbě oproti laminátu), ale riskujete vyšší výdaje na údržbu a opravy bazénu. Anebo můžete jít cestou vyšší pořizovací ceny laminátového bazénu, ale šetřit už na stavbě a zejména v dlouhodobém měřítku. 

1.Úspora laminátových bazénů při stavbě

Laminátové bazény jsou lehčí a tedy ušetříte při transportu a usazení bazénu na místo. Následné zafixování laminátového bazénu je oproti například plastovým bazénům opět snazší a tedy i levnější. Navíc nemusíte bazén dodatečně izolovat, protože nástřik tepelné izolace řešíme už ve výrobě. 

2.Úspora našich bazénů díky vysoké životnosti

Vysoká životnost našich laminátových bazénů vám sníží náklady hlavně dlouhodobě. Protože pokud se například mění plastový bazén s nižší životností, musíte většinou rozebírat dlažby, sundavat zastřešení a odbourávat beton kolem bazénu. Náklady se tak vyšplhají daleko nad to, pokud byste si raději rovnou pořídili bazén kvalitnější.

Snadná údržba

Smartflow

Při návrhu tvaru našich bazénů jsme se velmi zaměřili na co nejlepší proudění vody. Proto jsme se rozhodli nepoužívat ostré rohy (typické pro běžné bazény, zejména plastové) abychom konstrukčně předešli vzniku míst, kde by voda špatně proudila a dávala šanci vzniku řas, bakterií a virů.  

V našich bazénech jsme optimalizovali přechody mezi stěnami, dnem i schodištěm a voda v nich tak proudí velmi snadno. Díky tomu je opět možné držet úroveň chemie a nákladů na čištění na přijatelné úrovni a přitom si užívat bezpečnou a kvalitní vodu.

Hladký povrch našich bazénů

Díky hladkému povrchu našich bazénů je pro řasy a jiné nečistoty těžší se uchytit na stěnách či dně. Tím, že se nezachytí na stěnách jsou tyto nečistoty unášeny vodou a dostanou se až do filtrace, kde jsou zachyceny pískem, či klesnou ke dnu, kde se snadno vyluxují. A pokud byste přeci jen zanedbali údržbu bazénu a při silnějším znečištění se řasy na stěnu uchytily, snadno je koštětem ometete zpět do vody, kterou následně vyčistí filtrace, bazénová chemie, či elektrolýza soli apod.

30 let zkušeností s návrhem bazénu

Své zkušenosti s návrhem bazénu sbíráme již přes 30 let. To nám umožňuje kombinovat vhodný návrh tvarů bazénů, vhodné filtrace a další prvky tak, abychom snížili pracnost s jejich údržbou. Navíc, tím že vyrábíme typizované tvary máme s každým z nich již velmi bohaté zkušenosti a dokážeme celý návrh přizpůsobit konkrétnímu zákazníkovi a jeho potřebám.

Bezpečnost

Bezpečné schodiště

Schodiště ve všech našich bazénech je opatřeno protiskluznou plochou pro váš bezpečný pohyb. Jeho tvar a rozměry jsou navrženy tak, aby se vám po nich pohodlně scházelo i vycházelo z bazénu. Navíc jsou jeho veškeré hrany zaobleny tak, aby nehrozilo vaše zranění. 

Bezpečnostní hrana pro děti a menší osoby

40 – 50 cm ode dna (dle typu bazénu) je po obvodu našich bazénů navržen bezpečnostní lem. Ten ocení hlavně děti a osoby s menším vzrůstem. Děti tuto hranu využijí již kolem 4-5 roku, kdy se učí plavat. Rukama se chytí za horní hranu bazénu a nohy si opřou právě o spodní hranu. Získají tak pocit sebedůvěry a snáze překonávají strach spojený s učením se plavat. Navíc se snáze dostávají z bazénu a mohou opět skočit do vody

Přitom minimalistické řešení tého hrany nijak nepřekáží ostatním, již větším plavcům. Naopak i pro dospělého je tato hrana použitelná, pokud chce vylézt z vody, kdekoliv jinde, než je schodiště.

0,5 m

To je míra, kterou se snažíme aby naše schodiště zasahovala od stěny bazénu. To proto, aby bylo skákání do bazénu bezpečnější a nehrozilo, že někdo z dětí skočí na schod.

Pohodlí a prostornost

Již přes 30 let se učíme, jaké schodiště je nejlepší. Dříve jsme si mysleli, že je to pozvolné schodiště tzv. “románské schodiště”, ale později jsme zjistili, že jsme se mýlili. Tato schodiště zabírala spoustu místa a přitom nebyla pohodlná.

Proto dnes ve svých bazénech navrhujeme schodiště modernější, pohodlnější a hlavně i bezpečnější.

Zachování délky pro plavání

Aby vám schodiště nezabíralo prostor pro plavání a skákání je vždy důmyslně tvarováno. Nestane se vám tak, jako u bazénů s pozvolným schodištěm, že by vám zabralo až třetinu délky bazénu.

Pohodlné sezení

Druhý schod, který má ideální hloubku od hladiny, je rozšířen pro pohodlné sezení. Navíc je vždy umístěn u stěny bazénu tak, abyste se mohli pohodlně opřít a ruce si položit na lem bazénu. 

A pokud byste si přeci jen nechtěli sednout na schodiště, je možné sedět v našich bazénech pohodlně i na horním lemu. Ten má pro tento účel zaoblené hrany. 

Dlouhá životnost

Kompozitní konstrukce

Naše bazény jsou vyráběny z kompozitních konstrukcí, tedy ze stejných konstrukcí, ze kterých se vyrábí jachty, letadla, listy větrných elektráren apod. Hlavními výhodami tohoto řešení jsou pevnost a  mechanická odolnost. Proto Vám naše bazény vydrží více než 40 let. Vy tím získáte bazén, který nebudete muset po pár letech měnit a nebudete muset řešit starosti, které nejsou potřeba.

Opravitelnost

v případě, že se přeci jen bazén “podaří” poškodit, je díky použitým materiálům snadno opravitelný. Naše bazény totiž nejen vyvíjíme, navrhujeme, vyrábíme a dodáváme ale následně i servisujeme a v případě potřeby opravujeme.

Žádné spoje

všechny naše bazény jsou vyrobeny na našich vlastních formách a tedy pouze z jednoho kusu. Nikde žádné spoje, žádné sváry, zkrátka nic, co by se mohlo pokazit.

Do bazénu můžete nainstalovat


 • Slaná voda

 • Filtrace

 • Osvětlení

 • Vyhřívání

 • Protiproud

 • Zastřešení

Slaná voda

Slaná voda v bazénu je nejzdravější způsob dezinfekce. Hodí se i pro děti, atopiky a lidi s citlivou pokožkou. Voda je 10x méně slaná než mořská a dokonce 2x méně slaná než lidské slzy, takže neštípe do očí. Jednotka čistí vodu sama podle předem nastaveného výkonu. A tak se koupete v průzračné vodě téměř bez starostí s údržbou.

Pokud nechcete slanou vodu do bazénu, dezinfekci řeší také:

 • UV lampa
 • Ruční dávkování bazénové chemie v tabletách
 • Automatický dávkovač bazénové chemie
 • Ionizátory
 • Bezchlorová kyslíková úprava bazénové vody

Zjistěte víc o čištění vody

Filtrace

Písková filtrace do bazénu funguje na principu, který je běžný i v přírodě. Voda protéká vrstvou písku a zbavuje se nečistot. Pískových filtrací je na trhu celá řada a liší se kvalitou zpracování i výkonem. Během let jsme systém vyladili tak, ať máte s údržbou bazénu co nejméně práce. Písek stačí jednou za měsíc proprat – a máte hotovo.

Pro bazén Malorka využíváme propracované filtrační jednotky Pentair

Zjistěte víc o čištění vody

Osvětlení

Žádná venkovní světla nezkrášlí zahradu tak jako vodní hladina nasvícená zapuštěnými svítidly.

Vyberte si:

 • Bílé LED osvětlení
 • Barevné LED osvětlení

LED světla mají nízké provozní náklady a skvělou životnost. Žárovky s diodami se navíc dají snadno vyměnit. Do bazénu vám nasvícení zamontujeme hned při výrobě.

Zjistěte víc o osvětlení

Vyhřívání

Rádi plavete, ale často vás z vody vyžene zima? Pořiďte si do bazénu vyhřívání. S ním se budete vy i děti koupat v příjemné vodě od časného jara až do podzimu.

Vodu v bazénu můžete ohřívat 4 způsoby:

 • Tepelné čerpadlo
 • Solární panely
 • Tepelný výměník
 • Elektrické topení

Každý systém se hodí do jiných podmínek. Pro zastřešené bazény je nejvhodnější tepelné čerpadlo. Je velmi úsporné a efektivní i za méně slunečných dní. Pomůžeme vám vybrat tu nejlepší variantu. A nebo vám dodáme zastřešení, které samo o sobě udrží vodu o 6–8 °C teplejší.

Zjistěte více o vyhřívání

Protiproud

Chcete si pořádně zaplavat? Nejlepší plavání je v bazénu od 6 m délky s instalovaným protiproudem. Zasportujete si v něm mnohdy lépe než na plovárně. Protiproud je navíc atrakce, kterou milují všechny děti.

Doporučíme vám kvalitní protiproudy s výkonným motorem:

 • Pro zábavu s výkonem do 70 m3/hod
 • Pro sport s výkonem od 70 m3/hod

Zjistěte více o protiproudu

Zastřešení

Uzamykatelné zastřešení bazénu zajistí bezpečnost dětí, ochrání bazén před napadáním nečistot a ušetří vám práci s čištěním. Díky skleníkovému efektu bude voda v bazénu teplejší o 6–8 °C, takže se budete koupat o několik měsíců déle. A když zvolíte podchozí variantu, všichni se budete moci převléct v teple do suchého oblečení.

Vyberete si u nás zastřešení v jakýchkoliv rozměrech a tvarech:

 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké
 • Atypické

Prohlédněte si zastřešení

FOTOGRAFIE OD ZÁKAZNÍKŮ

SPOLEHNĚTE SE NA BAZÉNY RELAX

98% zákazníků nás doporučí dál

Zdarma & nezávazně navrhneme řešení

Bazénové centrum kde si vše prohlédnete

Česká rodinná firma již přes 30 let

ŘÍKAJÍ O RELAXU

Protože máme velmi rádi sluníčko a odpočinek, chtěli jsme k právě dokončovanému domu pořídit bazén, který by nám dělal nejen radost z koupání, ale také doplnil komplexní myšlenku našeho domu coby wellness oázy. Bazén jsme umístili přímo před obývák, abychom se jím mohli neustále kochat a také přímo před východ ze saunové části našeho domu, abychom se v něm mohli na jaře a na podzim ochlazovat. Už od prvního jednání s firmou Bazény relax jsme věděli, že chceme svěřit tuto akci do těchto rukou. Vaše vstřícnost a poradenství, které bylo opravdu na míru, nás ujistilo, že je to skvělé rozhodnutí a to si myslíme i nyní. Vždy perfektní dohoda a hlavně pružné reakce z vaší strany vnímám jako obrovskou výhodu a ještě jednou díky za příkladnou spolupráci. Bazén si tuto sezónu užíváme na plno a díky zastřešení se koupeme i po západu slunce za umělého osvětlení a cítíme se v něm jako v kryťáku. Naprosto skvělé bylo doporučení ohledně slané vody a do této chvíle jsme použili jen zcela minimum chemie, což velmi vítáme. Celkově jsme z bazénu Kréta od vás nadšeni, dělá nám velkou radost a přejeme vaší firmě ať má další a další spokojené zákazníky – kvalita se opravdu vyplácí a mainstreamové společnosti se mají od vás co učit! Díky moc a naše doporučení máte vždy jisté. 

Jakubíkovi
Číst další reference (65)Přijeďte si vybrat

 • výstavní plocha přes 5 000 m2
 • vždy přes 15 bazénů k vidění

Chci vědět víc

Nezávazně poptejte

 • vyplníte do 5 minut
 • nabídka pro vás zdarma

Chci cenovou nabídku

Zavolejte

 • ihned vám poradíme
 • pracovní dny 8:30 – 17:00

Chci zavolat

Nejčastější otázky

Jak se takový bazén kupuje?

Koupě laminátového bazénu je snadnější, než si myslíte. Pro začátek Vám doporučujeme udělat si rámcovou představu o tvaru a rozměrech bazénu, který se k Vám na pozemek bude hodit a bude vyhovovat Vašim potřebám. Následně nás můžete kontaktovat telefonicky či e-mailem, ale úplně nejlepší je navštívit nás osobně v našem bazénovém centru. Ušetříte tím oproti získávání informací na internetu spoustu času a zároveň získáte jasnou představu o tom, který z námi nabízených bazénů Vám nejlépe vyhovuje. Pokud se pro koupi našeho laminátového bazénu rozhodnete se vším Vám rádi pomůžeme.

Kde si mohu laminátový bazén prohlédnout?

Laminátové bazény nové generace si můžete prohlédnout na fotografiích na našich webových stránkách. Daleko výhodnější je však osobní návštěva u nás v bazénovém centru, kde si můžete všechny typy našich bazénů prohlédnout na vlastní oči, zkusit jaký je nový gelový povrch na omak nebo zkusit účinky slané vody na Vaši pokožku. Hlavní výhodou je však to, že Vám rádi všechny Vaše dotazy zodpovíme třeba nad šálkem dobrého čaje či kávy.

Proč přijet do bazénového centra a raději to nevyřešit po telefonu, nebo přes webové stránky?

Pro naše zákazníky stavíme bazény již více než 30 let. Za tu dobu jsme zjistili, že nejlepší představu o stavbě bazénu a jeho dobrém výběru si zákazník udělá, pokud vše uvidí. Proto v našem centru se snažíme vše vystavit a neukazovat zákazníkům jen katalogy a fotky.

Zjistili jsme, že když si zákazník má možnost vše prohlédnout zjistí, co opravdu chce a potřebuje. Nezřídka se stává, že když vidí vystavené bazény ve skutečnosti, přehodnotí požadovanou velikost a ve výsledku si vybere bazén menší a tím i ušetří.

Zvládnu provést stavební práce svépomocí?

Ano, s námi stavbu laminátového bazénu svépomocí určitě zvládnete. Požadavky na stavební připravenost pro laminátový bazén jsou jedny z nejméně náročných nejen technicky, ale i časově. Na základě dokumentace, kterou od nás dostanete, připravíte výkop se základovou deskou a bazén se může usadit na své místo. Se zapojením Vámi zvolené bazénové technologie Vám pomůžeme a po tom co bazén bude obetonován Vám ho také zprovozníme a zaškolíme Vás. Ve zkratce stavbou laminátového bazénu svépomocí ušetříte čas i peníze.

Jak dlouho trvá stavba bazénu?

Délka stavby se liší druhem materiálu, ze kterého je Váš bazén vyrobený. U laminátových bazénů se jedná o velice rychlou stavbu privátního bazénu, kterou zvládnete za 1-2 týdny, a to i svépomocí. U plastových bazénů je doba realizace delší, a to z důvodu složitějších stavebních prací. Časově nejnáročnější je realizace bazénu fóliového, kde je navíc kladen vysoký požadavek na preciznost a je lepší tuto stavbu svěřit do rukou profesionálů.