Menu

Částečně zapuštěný bazén se hodí i do svahu

1 min čtení

Chtěli byste mít doma pěkné koupání, ale máte svažitý pozemek? Polozapuštěný bazén můžete mít na zahradě v kopci i při vysoké hladině spodní vody.

Čtěte dál

98% zákazníků nás doporučí dál

Zdarma & nezávazně navrhneme řešení

Bazénové centrum kde se můžete vykoupat

Česká rodinná firma již 28 let

Polozapuštěný bazén má většinu výhod zapuštěného

To, že jde vaše zahrada tak trochu z kopce, ještě nemusí znamenat, že si nemůžete dopřát komfort bazénu hned za domem. Možnost získat prostor pro zábavu dětí a pohodu dospělých za to stojí a existuje mnoho způsobů, jak se se svažitým terénem popasovat.

Částečně zapuštěné bazény podobně jako ty zcela zapuštěné vydrží déle než bazény nadzemní. Jejich stěny nemusí odolávat tolika vlivům počasí. Současně umožňují snadný přístup do vody, slunění a relax na okraji bazénu a v zahradě vypadají velmi luxusně.

Na svažitosti záleží míra potřebných úprav zahrady

laminátový bazén ve svahu

laminátový bazén v prudkém svahu

Pokud jde vaše zahrada pouze mírně z kopce, může být bazén v podstatě zcela zapuštěný. Stačí jednu ze stěn například obsypat štěrkem.

Úplně zapuštěná může být ale třeba i jen jedna ze stěn. Kolem ostatních stran bazénu je vhodné vybudovat vyvýšený kamenný nebo dlážděný okraj.

Pokud je váš pozemek v prudším kopci, vždy je možné ve vhodně zvoleném místě vyrovnat terén a vytvořit tak něco jako terasu.

Samotný stavební postup u našich polozapuštěných bazénů není o mnoho komplikovanější než u těch zapuštěných. Laminátovou skořepinu ukládáme na připravenou betonovou desku. Po usazení a propojení rozvodů vody stačí bazén obsypat suchou betonovou směsí. V nadzemní části doporučujeme do betonu přidat výztuž.

Postupem času jsme naše bazény zdokonalili natolik, aby nedaly příliš práce při údržbě, ale ani při zabudovávání.  Se stavebními pracemi tak můžete být hotovi třeba do týdne.

Polozapuštěný bazén postavíte i ve špatném terénu

částečně zapuštěný bazén

částečně zapuštěný bazén

Někdy je částečně zapuštěný bazén ta nejvhodnější varianta ani ne tak kvůli svažitému pozemku, ale když máte hodně vysokou hladinu spodní vody nebo když je kvůli kamenitému podloží obtížné dělat větší výkopové práce.

Opět je to lepší varianta než bazén nadzemní, ať už z hlediska životnosti bazénu nebo toho, nakolik si bazén a koupání v něm užijete.

Důležité je vhodně vybrat typ bazénu i umístění

Vyrábíme bazény v různých velikostech a tvarech tak, abyste je mohli umístit na jakoukoliv zahradu. Pokud máte jen malý pozemek, můžete chybějící velikost bazénu kompenzovat kvalitním protiproudem.  

Umístění má na využití bazénu taky vliv. Důležité je myslet třeba na to, zda je bazén na slunci, nakolik do něj mohou padat nečistoty, jak daleko to k němu máte z domu nebo zda je možné vytvořit kolem něj prostor pro zábavu a odpočinek.

Rádi vám poradíme s výběrem, umístěním i realizací

Pomůžeme najít vhodné řešení na míru vašemu pozemku i vašim představám. Aby bazén dělal dlouhé roky radost celé rodině.

Přijeďte si vybrat

  • výstavní plocha přes 5 000 m2
  • vždy přes 15 bazénů k vidění

Chci vědět víc

Zavolejte / 605 708 069

  • ihned vám poradíme
  • pracovní dny 8:30 – 17 hodin

Chci zavolat

Nezávazně poptejte

  • vyplníte do 5 minut
  • nabídka pro vás zdarma

Chci cenovou nabídku

Bojíte se, že šlápnete při výběru bazénu vedle? Více než polovina z nás, prodejců Bazény relax, jsme původem stavaři. Hlavně nás bazény stále baví a jsou naší vášní.
Potřebujete pomoc s návrhem bazénu? Stačí vám udělat jediný krok - kontaktujte nás!

Jana Rouček / člen týmu Bazény relax

ZJISTĚTE VÍC V NAŠÍ PORADNĚ