Menu

Nabízíme bazény s dodáním do 4 týdnů

Chci vědět víc

 • Skladové skelety bazénů dodáme do 2 týdnů
 • Bazény včetně montáže nabízíme s dodáním do 4 týdnů
 • Jsme přímý výrobce, u nás nečekáte, a ještě koupíte výhodně

Chci vědět víc

Jak vyluxovat nečistoty z bazénu pomocí mechanického vysavače

Jak vyluxovat bazén mechanickým vysavačem

Pokud se na dně bazénu objeví nečistoty, je nutné je vysát. K tomu je potřeba bazénový vysavač. 

Vysavače existují mechanické (ruční), poloautomatické a automatické. Tento článek se věnuje mechanickým (ručním) vysavačům. O tom, jak vyčistit bazén pomocí automatického vysavače se dozvíte v článku Jak vyluxovat nečistoty z bazénu pomocí automatického vysavače

Mechanický bazénový vysavač se skládá ze tří částí a napojuje se na filtrační okruh bazénu. Součástí je vysávací hlavice, hadice a teleskopická tyč, pomocí které s vysavačem manipulujete v bazénu. K vysávání budete dále potřebovat redukci (Skim-vac). To je nástavec, který umožňuje připojení hadice na skimmer. Pokud máte bazén od naší společnosti, je Skim-vac vždy součástí dodávky a nemusíte již nic kupovat.

Hlava vysavače

Teleskopická typ

Nástavec – Skim- vac

 1. Zapněte filtrační motor
 2. Hlavici vysavače napojte na teleskopickou tyč a na hadici a celý vysavač ponořte do vody v bazénu
 3. POZOR! Vysavač je před zapojením nutné zavodnit, aby v něm nezůstal vzduch, který by se poté nasál do filtračního čerpadla. Došlo by tak k zavzdušnění čerpadla. Vzduch z čerpadla by mohl být vytlačen i do filtrační nádoby s pískem, kde by se písek s nečistotami rozvířil a místo čisté vody, by se do bazénu vrátila znečištěná voda.
 4. Zavodnění provedete tak, že konec hadice přiložíte k vratné trysce bazénu. Tlak vody vytlačí vzduch, který v hadici byl. Správně zavodněnou hadici poznáte tak, že z ní nevychází žádné bubliny.Takto zavodněný vysavač můžete připojit ke skimmeru.
 5. Sundejte poklop skimmeru a nasaďte Skim-vac. Filtrační košík ve skimmeru ponechejte. Zachytí velké nečistoty z vysávání a ty se tak nedostanou až do filtrační nádoby. Uchopte opatrně konec hadice tak, aby se do ní pokud možno nedostal vzduch. To provedete tak, že volný konec hadice ucpete dlaní. Připojte ji ke skimmeru.
 6. Vysávejte nečistoty ze dna a stěn bazénu. Nedělejte prudké pohyby, mohlo by dojít k rozvíření nečistot.

Po skončení vysávání vypněte filtrační čerpadlo a vytáhněte hadici vysavače. Po každém větším vysávání doporučujeme proprat písek ve filtrační nádobě. Jak na to se dozvíte v článku Jak proprat filtrační písek.

Nevíte si s něčím rady? Zavolejte nám a my vám rádi poradíme.

Přijeďte si vybrat

 • výstavní plocha přes 5 000 m2
 • vždy přes 15 bazénů k vidění

Chci vědět víc

Nezávazně poptejte

 • vyplníte do 5 minut
 • nabídka pro vás zdarma

Chci cenovou nabídku

Zavolejte

 • ihned vám poradíme
 • pracovní dny 8:30 – 17:00

Chci zavolatVěděli jste že...

Nebaví vás bazén luxovat ručně? Další možností jak vyluxovat bazén je pomocí automatického vysavače. Více o automatickém vysavači se dozvíte v článku Jak vyluxovat nečistoty z bazénu pomocí automatického vysavače.

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet