Akce: bazén se zastřešením až o 50 000 Kč levněji
×
Menu

Ušetřete na novém bazénu se zastřešením až 50 000 Kč

Chci vědět víc

  • až 30 000 Kč sleva na bazén
  • až 20 000 Kč sleva na zastřešení
  • garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

Jak vyměnit písek ve filtraci

Zvládnete výměnu písku ve filtraci sami? 

Pokud se pravidelně věnujete údržbě a propírání pískové filtrace ( viz. článek Jak proprat písek ve filtraci), čeká vás kompletní výměna písku ve filtraci jednou za 4-5 let. Pokud písek nepropíráte pravidelně, pravděpodobně budete měnit písek ve filtraci častěji.

Níže pro vás máme návod v 10 bodech, se kterým sami zvládnete vyměnit písek ve filtraci:

1. Primárně vypněte přívod elektřiny do čerpadla filtrace, do zařízení na dezinfekci vody (solinátor, UV lampa, dávkovač chloru atd.) a vypněte také ohřev bazénu.

2. Uzavřete kulový ventil před čerpadlem filtrace a kulový ventil na vývodu z filtrace zpět do bazénu.

3. Ve spodní části nádoby filtrace najdete vypouštěcí ventil, kterým nechte vytéct vodu z filtrační nádoby ideálně do nějaké nádoby, kterou budete průběžně vyprazdňovat. Tento krok si můžete o poznání urychlit vysavačem na vodu.

4. Po vypuštění či vysátí veškeré vody, zůstane ve filtrační nádobě pouze mokrý písek. Odpojte veškeré potrubí připojené k filtrační hlavě – je to přívod, odvod vody z bazénu a odpad.

5. Nyní můžete odšroubovat sponu, která drží hlavu s 6 cestným ventilem a obojí si uložte stranou.

6. Filtrační nádoba je stále plná mokrého písku a je proto stále velmi těžká. Doporučujeme začít písek z filtrační nádoby odebírat rukou do kbelíku nebo nějaké nádoby k tomu vhodné. Použitý písek buď vyhoďte, nebo ho využijte k obohacení zahradní zeminy.

7. Jestliže máte písek z nádoby odstraněn ze ¾, můžete opatrně vyjmout filtr, který se skládá ze svislé plastové trubky a na ní vodorovně přišroubovaných filtračních trnů. Tyto trny je nutné pootočit o 45° proti směru hodin a vytáhnout z filtrační nádoby. Vše důkladně opláchněte vodou.

 

Zkuste, jestli filtrační nádobu unesete a jste schopni z ní vysypat zbylý písek tak, že ji otočíte dnem vzhůru. V opačném případě pokračujte dle bodu 6.

8. Prázdnou filtrační nádobu vypláchněte a vraťte na své místo do stojanu. Vložte zpět filtr včetně vnitřní plastové trubky a filtračních trnů. Ty nasaďte na trubku až ve filtrační nádobě pootočením o 45° po směru hodinových ručiček. Přes násypku, která je součástí sady filtrace, nasypte do nádoby požadovaný počet kg písku.

9. Očistěte hrdlo nádoby, silikonovou vazelínou ošetřete všechna gumová těsnění a vraťte je zpět na příslušné místo. Nasaďte hlavu s 6 cestným ventilem, nasaďte sponu a utáhněte šrouby.

10. Písek máte úspěšně vyměněný. Nezapomeňte znovu připojit potrubí pro přívod, odvod vody z filtrace a odpad a našroubujte zpět vypouštěcí ventil ze spodní části filtrační nádoby.  

Důležité: Před prvním spuštěním filtrace s novým pískem doporučujeme proprat filtrační písek dle postupu ZDE – Jak proprat písek ve filtraci.

 

Pokud si nejste jisti, kolik pytlů písku do vaší filtrace patří, počet můžete zkontrolovat ve vaší objednávce bazénu, kde tento počet uvádíme. Jestliže si však na výměnu písku netroufáte, neváhejte se na nás obrátit a výměnu písku si u nás objednat.

Zkušenosti našich zákazníků

“Největší radost mám, když tam řádi děti. A já teda řádím s nima!”
Hanušovi

“Mám rád tam jen tak ležet, poslouchat muziku, koukat na děti a relaxovat.”
p. Svetík

”Nejradši mám když je tam plno. A můžu tam blbnout s dětma.”
p. Matys

“Když si tam člověk vleze, tak zapomene na starosti. Je to fakt relax.”
p. Bicek

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Věděli jste že...

Věděli jste, že při pravidelném propírání pískové filtrace můžete měnit písek jednou za 4 – 5 let? Více o propírání písku se dozvíte v článku Jak proprat písek ve filtraci.

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet