Ještě jste si neobjednali bazén na tuto sezónu? U nás to díky garanci dodání do 4 týdnů ještě stihnete.
×
Menu

Sleva až 40 000 Kč na nový bazén a zastřešení! - Garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

  • sleva až 20 000 Kč na bazén
  • sleva až 20 000 Kč na zastřešení
  • platí do 30. 4. 2024

Chci vědět víc

Typy vysavačů pro bazén

Jaké existují typy bazénových vysavačů?

Kromě nečistot, které plavou na hladině bazénu, mohou být v bazénu i nečistoty, které klesají ke dnu, popřípadě se zachytávají na stěnách a je potřeba je vysát. K tomu nám poslouží bazénové vysavače, které rozdělujeme do následujících kategorií. 

Mechanické vysavače

Mechanický vysavač se skládá z vysávací hlavy, tyče a hadice, která se napojí na skimmer přes patřičnou redukci (skimvac). Voda s nečistotami je nasávána pomocí filtračního čerpadla přes filtrační nádobu, kde se nečistoty zachytí. Kromě toho, že musíte vysavačem manuálně pohybovat, také se více opotřebovává filtrační čerpadlo a je nutné častěji propírat filtrační písek.

 

Poloautomatické vysavače

Fungují na podobném principu jako vysavače mechanické, ale nemusíte s nimi pohybovat. Skládají se z vysávací hlavy a hadice. Hlava se po bazénu samostatně náhodně pohybuje a pomocí filtračního čerpadla nasává vodu s nečistotami přes skimmer do filtrační nádoby.

Automatické vysavače

Na rozdíl od předchozích typů vysavačů se automatické nenapojují na filtrační okruh. Disponují vlastním čerpacím motorem, díky kterému se zachytávají nečistoty ve vlastním filtračním koši. Nejčastěji se skládají ze samotného vysavače a ty kvalitnější i z transportního vozíku. Obsluha automatického vysavače je velmi jednoduchá. 

Zapojí se do elektřiny a vloží do bazénu. Všechny tyto vysavače disponují bezpečnostním transformátorem a tak se nemusíte obávat styku elektrického vysavače a vody. Všechnu práci následně vysavač udělá za vás. Podle typu automatického vysavače vám bude jezdit buď jen po dně, nebo některé typy umí lézt i po stěnách bazénu. Po skončení vysávání ho pouze vyjmete z bazénu a vyčistíte sběrný koš.

Automatických vysavačů je na trhu nepřeberná nabídka. V našem bazénovém centru používáme vysavače ZODIAC RE 4200 VOYAGERa ZODIAC RE 4600 iQ, se kterými jsme velmi spokojeni a velmi nám ulehčují celoroční péči o bazény.

 

 

Chcete vidět jak tyto bazénové vysavače fungují? Prohlédněte si videa níže:

 

Pokud vás automatické vysavače zaujaly, více informací se dozvíte v článku Jak vyluxovat nečistoty z bazénu pomocí automatického vysavače. Pokud byste měli o nějaký z vysavačů zájem, či byste se chtěli poradit, neváhejte nás kontaktovat. 

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Věděli jste že...

Při výběru vysavače pro váš bazén dobře rozmyslete, kolik času chcete luxování věnovat. Podle toho se rozhodněte, který si vyberete.

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet