Menu

Typy vysavačů pro bazén

Jaké existují typy bazénových vysavačů? Kromě nečistot, které plavou na hladině bazénu, mohou být v bazénu i nečistoty, které klesají ke dnu, popřípadě se zachytávají na stěnách a je potřeba je vysát. K tomu nám poslouží bazénové vysavače, které rozdělujeme do následujících kategorií.  Mechanické vysavače Mechanický vysavač se skládá z

Jaké existují typy bazénových vysavačů?

Kromě nečistot, které plavou na hladině bazénu, mohou být v bazénu i nečistoty, které klesají ke dnu, popřípadě se zachytávají na stěnách a je potřeba je vysát. K tomu nám poslouží bazénové vysavače, které rozdělujeme do následujících kategorií. 

Mechanické vysavače

Mechanický vysavač se skládá z vysávací hlavy, tyče a hadice, která se napojí na skimmer přes patřičnou redukci (skimvac). Voda s nečistotami je nasávána pomocí filtračního čerpadla přes filtrační nádobu, kde se nečistoty zachytí. Kromě toho, že musíte vysavačem manuálně pohybovat, také se více opotřebovává filtrační čerpadlo a je nutné častěji propírat filtrační písek.

 

Poloautomatické vysavače

Fungují na podobném principu jako vysavače mechanické, ale nemusíte s nimi pohybovat. Skládají se z vysávací hlavy a hadice. Hlava se po bazénu samostatně náhodně pohybuje a pomocí filtračního čerpadla nasává vodu s nečistotami přes skimmer do filtrační nádoby.

Automatické vysavače

Na rozdíl od předchozích typů vysavačů se automatické nenapojují na filtrační okruh. Disponují vlastním čerpacím motorem, díky kterému se zachytávají nečistoty ve vlastním filtračním koši. Nejčastěji se skládají ze samotného vysavače a ty kvalitnější i z transportního vozíku. Obsluha automatického vysavače je velmi jednoduchá. 

Zapojí se do elektřiny a vloží do bazénu. Všechny tyto vysavače disponují bezpečnostním transformátorem a tak se nemusíte obávat styku elektrického vysavače a vody. Všechnu práci následně vysavač udělá za vás. Podle typu automatického vysavače vám bude jezdit buď jen po dně, nebo některé typy umí lézt i po stěnách bazénu. Po skončení vysávání ho pouze vyjmete z bazénu a vyčistíte sběrný koš.

Automatických vysavačů je na trhu nepřeberná nabídka. V našem bazénovém centru používáme vysavače ZODIAC CyclonX RC 4402 a Dolphin S200, se kterými jsme velmi spokojeni a velmi nám ulehčují celoroční péči o bazény.

 

 

Chcete vidět jak tyto bazénové vysavače fungují? Oba typy vysavačů si můžete prohlédnout ve videu níže:

 

Pokud vás automatické vysavače zaujaly, více informací se dozvíte v článku Jak vyluxovat nečistoty z bazénu pomocí automatického vysavače. Pokud byste měli o nějaký z vysavačů zájem, či byste se chtěli poradit, neváhejte nás kontaktovat. 

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet

Orientační ceník bazénů

  • zajímá vás orientační cena bazénu?
  • zajímá vás cena včetně zastřešení?

Ceník

Přijeďte si vybrat

  • výstavní plocha přes 5 000 m2
  • vždy přes 15 bazénů k vidění

Chci vědět víc

Nezávazně poptejte

  • vyplníte do 5 minut
  • nabídka pro vás zdarma

Chci cenovou nabídku