Akce: bazén se zastřešením až o 50 000 Kč levněji
×
Menu

Ušetřete na novém bazénu se zastřešením až 50 000 Kč

Chci vědět víc

 • až 30 000 Kč sleva na bazén
 • až 20 000 Kč sleva na zastřešení
 • garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

Na co nezapomenout při vybavování bazénu

Bez filtrace a desinfekce vody se neobejdete

Systém čištění vody je něco jako srdce každého bazénu. Filtrace vodu zbavuje drobných nečistot, desinfekce likviduje řasy, viry, plísně a bakterie.

Bazény od nás jsou opatřeny pískovou filtrací. Funguje na jednoduchém principu, kterým se běžně čistí voda i v přírodě. Jednoduše vodu přečerpáváme přes vrstvu písku a v něm se zachycují nečistoty. Tento systém velmi výrazně omezuje spotřebu bazénové chemie.

Nejzdravější koupání je ve slané vodě

Jednotka na úpravu slané vody

Jednotka na úpravu slané vody

Naše bazény z laminátu jsou uzpůsobené k tomu, abyste v nich mohli mít slanou vodu. Desinfekce pomocí soli je mnohem zdravější a ekologičtější než chlorování. Voda je 10x méně slaná než mořská, takže neštípe, ale přitom vydrží krásně čistá. Nedráždí pokožku, nepálí děti do očí a nezapáchá chlorem.

Kromě toho je čištění prakticky bez práce. Na začátku koupací sezóny nadávkujete sůl a nastavíte výkon. A pokud si pořídíte automatizovaný systém, dál se vše řídí samo.

UV lampa šetří spotřebu chemie

Druhá možnost je čištění UV lampou, kterou protéká voda a UV paprsky ji zbavují mikroorganismů. Ani UV lampa nedá moc práce, stačí ji jednou za čas otřít hadříkem. V tomto případě je třeba dávkovat do bazénu chlor, ale jeho využití bude výrazně efektivnější. Díky UV lampě spotřebujete chloru o 70–80 % méně.

Bazénová chemie je použitelná v každém bazénu

Poslední možnost je klasická bazénová chemie na bázi chloru. Je to vhodná možnost, pokud máte bazén z méně kvalitního materiálu, který by nevydržel slanou vodu. Miniaturní nečistoty odstraňují vločkovače neboli flokulační zařízení. Nevýhodou je, že chlor může dráždit oči a pokožku. Navíc musíte každý týden měřit a regulovat pH v bazénu.

U našich bazénů jsme systém čištění během let vyladili tak, abyste s ním měli co nejméně práce. Oproti jiným řešením měsíčně ušetříte zhruba 4 hodiny času.

Vyhřívání bazénu vám prodlouží koupací sezónu

Ne každému se chce do studené vody. Ale když už máte bazén, proč ho využívat jen přes prázdniny?

Existuje mnoho možností ohřevu vody v bazénu a často nejsou nijak komplikované ani nákladné:

 • Tepelné čerpadlo bere teplo přímo ze vzduchu a ohřívá bazén i za zatažených dnů. Za 1 kW energie dodá do bazénu dalších 6 kW, takže je velmi úsporné.
 • Solární panely vyhřívají téměř zadarmo, hlavně když je slunečné počasí. Vybíráme pro vás takové, které zachytí i nejmenší paprsky a ledacos vydrží. Hodí se hlavně k levnějším a nezastřešeným bazénům – zastřešení využije k ohřevu slunce samo o sobě a k dohřevu se hodí využít například tepelné čerpadlo.
 • Tepelný výměník umožňuje využít pro ohřev vlastní zdroj vytápění. Máte kotel nebo krb? Pomůžeme využít maximum tepla pro vytápění bazénu.
 • Elektrický ohřev pomocí průtokového ohřívače udrží vodu teplou třeba i v zimě. Dovedeme ho dodat, zákazníkům ho ale nedoporučujeme. Částky za vytápění jsou totiž u tohoto způsobu ohřevu nesmyslně vysoké.

Osvětlení bazénu je tu pro noční koupání a romantiku

Bazén s halogenovým osvětlením

Bazén s halogenovým osvětlením

Představte si svůj dvůr nebo zahradu v noci s nasvíceným bazénem. Tichá hladina, hvězdy, odpočinek u vody. Žádné lampy přitom nevytvoří takovou atmosféru jako zápustná svítidla. K tomu, ať si užijete večerní posezení u vody a plavání v prosvětlené vodě stačí jedno nebo dvě světla. V celkovém rozpočtu na bazén osvětlení netvoří zas tak velkou položku a udělá hodně parády.

U každého z našich bazénů je uveden doporučený počet zápustných svítidel. Pomůžeme vám vybrat v bazénu nejlepší možné místo přesně podle požadavků vaší zahrady. Vybrat si můžete halogenové osvětlení s nízkou pořizovací cenou či bílou nebo barevnou LED lampu, která je zase velmi úsporná při provozu. Rádi pomůžeme s výběrem i s instalací.  

Protiproud se hodí pro zábavu i sport

bazénový protiproud

bazénový protiproud

Že se v protiproudu vyřádí děti a s nimi celá rodina, to je jasná věc. Protiproud vám doporučujeme také tehdy, když si chcete v bazénu dobře zaplavat. Obzvlášť oblíbený je v rodinách, které mají na bazén jen málo místa a musí sáhnout po menším. Protiproud pak dobře kompenzuje chybějící délku. Plavat můžete třeba hodinu, aniž byste se otáčeli.

Důležité je vybrat protiproud s dobrým výkonem. Když je příliš slabý, neplní pak požadovanou funkci. Pro maximální efekt ho instalujeme přímo do stěny bazénu. Můžete si regulovat směšování proudu vody s proudem vzduchu, a tak kromě samotného protiproudu získáte také příjemnou masážní trysku.

Rádi vám pomůžeme vybrat také další atrakce pro zábavu – chrliče, solární sprchy, trysky pro hydromasáž i vzduchovou masáž.

S pěknou bazénovou dlažbou bude bazén slušet zahradě

hotový bazén

bazénová dlažba

Bazénová dlažba je poslední tečka při stavebních úpravách spojených s instalací bazénu. Ať už budujete polozapuštěný nebo úplně zapuštěný bazén do země, dlažba a pochozí plochy kolem bazénu podtrhnou jeho luxusní vzhled a zvýší komfort při přístupu do vody.

Rádi vám pomůžeme bazén v zahradě umístit a vybrat i vhodné plochy do jeho okolí. Kromě klasické dlažby je možné využít také dřevěné nebo dřevoplastové paluby. Oblíbená je také speciální bazénová dlažba přes lem s takzvaným vlnolamem.

Zastřešení šetří práci a prodlužuje koupací sezónu

_DSC4615

Zastřešení bazénu

Vhodné zastřešení chrání bazén před nečistotami z okolí, ať už je to déšť nebo třeba listí. Můžete ho zamknout a zajistit tak bezpečnost dětí. Kromě toho udrží vodu o 6-8 °C teplejší. A když sáhnete po podchozím zastřešení, můžete se koupat i v dešti. Bazén si tak užíváte od jara až do podzimu.

Pomůžeme vám vybavit bazén tak, ať si ho užijete naplno

Točíme se kolem bazénů už 2 generace. Rádi společně s vámi vybereme kvalitní bazénové příslušenství, díky kterému si bazén užijete opravdu na 100 %.

Zkušenosti našich zákazníků

“Největší radost mám, když tam řádi děti. A já teda řádím s nima!”
Hanušovi

“Mám rád tam jen tak ležet, poslouchat muziku, koukat na děti a relaxovat.”
p. Svetík

”Nejradši mám když je tam plno. A můžu tam blbnout s dětma.”
p. Matys

“Když si tam člověk vleze, tak zapomene na starosti. Je to fakt relax.”
p. Bicek

Bazénové centrum

 • Experti plně k dispozici. Pro vás.
 • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

 • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
 • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

 • VIP péče v pohodlí vašeho domova
 • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Věděli jste že...

Bazén je investice na dlouhou dobu. Pečlivě zvažte, jakou technologií bazén vybavíte. Věděli jste, že některé technologie se dají pouze připravit a poté jimi bazén dovybavit?

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet