Menu

Stavět bazén na podzim je nejvýhodnější

Zjistěte kdy je nejlepší postavit bazén

Proč stavět bazén na podzim

Velmi často dostáváme od zákazníků otázky, kdy je nejlepší doba na pořízení bazénu, nebo jak postavit bazén co nejlépe.

Odpověď je jednoduchá, “tehdy, kdy na stavbu nespěcháte”.

Co to znamená?

Je velmi rozšířená představa, že bazén se má stavět na jaře, aby byl do léta připravený. Tahle varianta s sebou přináší určitá rizika. Výsledkem může být jen spěch na stavbu a kvalita tím může zbytečně utrpět.

Popišme si 3 příklady zákazníků, kteří k nám chodí, objednávají si a staví naše bazény.

1 typ zákazníka – Staví bazén po sezóně či na podzim, tak aby byl připravený na další rok

Bazén je nejlepší řešit již předchozí rok, než na který ho chcete mít postavený. Ideální doba na stavbu bazénu je předchozí srpen až říjen.

Počasí je zejména v srpnu a září mnohem stabilnější a pro stavbu bazénu vhodnější než v jarních měsících. Pokud by v objednaný termín stavby a montáže počasí přeci jen nepřálo, stavbu můžete odložit, protože dostatek času je vaší výhodou. V jarních měsících je naopak zem více nasáklá vodou po předchozí zimě, či kvůli dešťům, které jsou vydatnější zejména v dubnu či květnu.

Další výhodou je pak to, že na stavbu nespěcháte. Je tedy čas nechat vše dobře “vyzrát” a stavbu klidně rozdělit tak, že se na podzim postaví bazén a upraví se bezprostřední okolí, aby stavba přes zimu nekazila zahradu a pohyb po ní.

Následně se na jaře dodělá dlažba, či jiný povrch kolem bazénu a už se jen doplní případné zastřešení. S prvním pořádným sluníčkem a teplem tak budete mít bazén připravený a můžete se začít rovnou koupat.

Výhody této varianty dalece převažují nad jejími nevýhodami.

2. typ zákazníka – Objednává s předstihem, ale staví na jaře

Ten, kdo si bazén předchozí rok jen na jaro objedná, již nemůže využít toho nechat stavbu tzv. “sednout”. Navíc se vystavuje možnosti nevyzpytatelnosti jarního počasí a nemůže si dovolit kvůli němu stavbu případně moc odkládat.

Stavební firmy, i my bazénáři, jsme vytíženější, a tedy je nutné vše dopředu směřovat na konkrétní dny a nebývá možnost tyto termíny posouvat.

V případě pěkného počasí nemáte bazén připraven na koupání a zbytečně si tak zkrátíte sezónu.

Výhody a nevýhody této varianty jsou zhruba vyrovnané.

3. typ zákazníka – Nechá objednání bazénu na jaro, a přitom chce stihnout mít vše do léta hotové

Každoročně k nám chodí zákazníci v lednových či únorových měsících a jsou nemile překvapeni, že dodací termíny jsou červen, červenec. V době psaní tohoto článku je druhá polovina února a my máme aktuálně obsazeny termíny do půlky července.

Zákazníkům tak většinou zbydou dvě možnosti. Buď si počkají, nebo zkoušejí obvolávat další bazénáře. Zde však platí, že čím kvalitnější bazénář, tím má delší dodací dobu, protože se mu daří prodávat hodně přes reference svých zákazníků.

Pokud začnete se stavbou bazénu v červnu nebo v červenci, můžete sice stihnout rychle postavit bazén, ale stavba nebude nikdy tak kvalitní, jako když ho stavíte s předstihem. Vzhledem k dlouhé životnosti našich bazénů je škoda takto stavbu odbýt. A to laminátové bazény patří k nejrychleji a nejsnáze postavitelným bazénům. Ještě více se vám toto vymstí u bazénu plastových a zděných s fólií.

Zákazníci, kteří si bazén postavili již v předstihu, se navíc již 1-2 měsíce koupají. Tedy většinou od dubna či května.

Nevýhody u této varianty objednání na jaře a stavby na jaře již výrazně převyšují výhody.

4. typ zákazníka – přijde do našeho bazénového centra v dubnu či v květnu a chce se ještě stihnout koupat letos

I když v obrázku výše není tento typ zákazníka uveden, představme si ho alespoň zde. Pravidelně každý rok se nám stává, že zákazníci přichází do našeho bazénového centra v jarních měsících a předpokládají, že bazény jsou skladem.

I když bychom rádi vyšli vstříc i těmto zákazníkům, toto bohužel není možné. Každoročně tak musíme spousty zákazníků zklamat, že pro letošní sezónu již prostě bazény nejsou.

Závěr

Pokud chcete bazén postavit co nejrozumněji a nejkvalitněji, stavte ho s předstihem na podzim. Ušetříte peníze tím, že si vše v klidu naplánujete, a hlavně si ušetříte nervy.

S prvními teplými dny se již můžete koupat. Do léta si upravíte i zahradu kolem bazénu. Čeká vás tak plnohodnotná sezóna.

Přejeme vám, ať je plná sluníčka. My zde u nás v Roudnici se koupeme zhruba 229 dní v roce ve venkovním bazénu, jak se můžete dočíst zde.

Věděli jste že...

Pokud máte na stavbu bazénu čas, naplánujte si ji na podzim. Do nadcházejícího léta máte spoustu času bazén postavit a upravit i okolní terén. S prvními teplými dny budete mít bazén již hotový a můžete si začít užívat sezónu.

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet

Přijeďte si vybrat

  • výstavní plocha přes 5 000 m2
  • vždy přes 15 bazénů k vidění

Chci vědět víc

Nezávazně poptejte

  • vyplníte do 5 minut
  • nabídka pro vás zdarma

Chci cenovou nabídku

Zavolejte / 605708069

  • ihned vám poradíme
  • pracovní dny 8:30 – 17 hodin

Chci zavolat