Ještě jste si neobjednali bazén na tuto sezónu? U nás to díky garanci dodání do 4 týdnů ještě stihnete.
×
Menu

Sleva až 40 000 Kč na nový bazén a zastřešení! - Garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

  • sleva až 20 000 Kč na bazén
  • sleva až 20 000 Kč na zastřešení
  • platí do 30. 4. 2024

Chci vědět víc

Je lepší nízké, střední, nebo vysoké zastřešení?

Zastřešení bazénu je sice investice navíc, ale bohatě se vyplatí. Výrazně zvýší bezpečnost pro všechny malé zvědavce, ubere vám práci s čištěním bazénu a hlavně se budete moci koupat, i kdyby venku padaly trakaře.

Jestli nad bazénovým zastřešením uvažujete, pravděpodobně dáváte na misku vah cenu a využití. Pokusíme se vám rozhodování alespoň trochu ulehčit na základě letitých zkušeností a diskusí s našimi zákazníky.

Nízké zastřešení na bazén

Myslíte si, že nejlevnější posuvné zastřešení bazénu je to nízké? Chyba lávky! Čím nižší zastřešení bazénu, tím vyšší je cena. Je to dané tím, že u nízkého bazénového zastřešení se musí používat víc nosných profilů, aby měla konstrukce potřebnou pevnost. 

Velkou předností je to, že nízké zastřešení je velmi nenápadné a se zahradou doslova splyne. Za to ale zaplatíte nižším komfortem. V zakrytém bazénu si jen velmi těžko zaplavete a v chladnějších dnech přijdete o výhodu bazénu s vysokým zastřešením – k vodě i od ní budete muset přejít v plavkách a ručník nebo župan odložit venku.

Extra nízké zastřešení bazénu

Nízké zastřešení bazénu

Střední zastřešení bazénu jako kompromis

V jedné knize se píše, že kompromis není nikdy šťastné řešení, byť to tak může na první pohled vypadat. To platí i v případě středního bazénového zastřešení. Je vyšší než nízké, takže budí dojem většího komfortu. Ten sice nabídne, ale pořád ne takový, abyste si koupání užívali i v chladnějších dnech

Na druhou stranu jde o cenově nejdostupnější variantu celoročního zastřešení bazénu a když se uskromníte, zvládnete se pod krytem i svléknout do plavek. 

Nejčastěji zákazníci poptávají klasické obloukové zastřešení s výškou od 1 do 1,5 m.

Obloukové zastřešení střední výšky v základním barevném provedení.

Vysoké zastřešení bazénu nabízí největší komfort

Pochozí zastřešení je sice dražší, ale investice se vám vrátí v podobě pohodlí. Když na to přijde, můžete až k vodě dojít v oblečení a převléknout se pod střechou a naopak, po koupání se v teple utřete a převléknete do suchého oblečení. Řada našich zákazníků si u bazénu s vysokým zastřešením dělá i rodinné posezení, takže i v chladnějších měsících můžete strávit den u vody jako v parném létě. 

To vše je korunované naprostým soukromým, které je pro stydlivější povahy výhodou k nezaplacení. 

Bát se nemusíte ani toho, že by se z bazénu najednou stala dominanta zahrady. Dnešní materiály a konstrukce umožňují si s vizuální stránkou pohrát tak, že z bazénu uděláte velmi vkusný a nenápadný doplněk.

Vysoké zastřešení

 

Chtěli byste svůj bazén zastřešit, ale tápete, jako podobu zastřešení zvolit? Ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet


Další podobné články