Ještě jste si neobjednali bazén na tuto sezónu? U nás to díky garanci dodání do 4 týdnů ještě stihnete.
×
Menu

Sleva až 40 000 Kč na nový bazén a zastřešení! - Garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

  • sleva až 20 000 Kč na bazén
  • sleva až 20 000 Kč na zastřešení
  • platí do 30. 4. 2024

Chci vědět víc

Oválné bazény patří k průměru

Oválné zapuštěné bazény způsobily v bazénovém světě před lety revoluci. Najednou existoval tvar bazénu, který se snadno čistil a zároveň působil elegantně. Dnes už ho sice nahrazují modernější a ergonomičtější tvary, ale stále jde o relativně slušnou klasiku.

oválný zapuštěný bazén

Oválný zapuštěný bazén

Prostor pro plavání i odpočinek

Kdo si bazén pořizuje na plavání, ten u oválného zaplesá. V prostřední části, kde je maximální rozměr, si dokážete docela efektivně protáhnout tělo, zvlášť když do bazénu přidáte protiproud. Tvarem poskytuje tento typ bazénu prostor i pro hry a skotačení. 

Snadná údržba díky oblinám a pravidelnému tvaru

Pravidelný tvar bazénu oceníte při čištění. V kulatých rozích se totiž neusazují nečistoty, což zvyšuje nároky na údržbu např. u hranatých bazénů. Výhodou oválu je i dobré proudění vody v prostoru, je tak minimální šance, že by se voda zbytečně kazila a vy byste ji museli často měnit nebo zvýšit dávkování bazénové chemie.

Zastřešíte i zbytečná místa

Při pokusu o zastřešení oválného bazénu trochu narazíte. Oválný tvar je pro zastřešení dost nepraktický. Vzhledem k tomu, že typová zastřešení se vyrábějí v obdélníkovém tvaru, zastřešíte u oválu i rohy kolem bazénu, které ale nijak nevyužijete. Zbytečně se tak na zahradě ochudíte o prostor.

Oválné bazény už jsou přežité

I když z ergonomického hlediska patří oválné bazény stále mezi relativně vyhovující, existují již lepší tvary bazénů, které lahodí oku, uspoří čas při čištění a jsou ekonomičtější i z hlediska zastřešení.

 

Nevíte si rady, jaký bazén se pro vaši zahradu hodí? Podívejte se i na ostatní typy bazénů, třeba mezi nimi najdete svého favorita.

 

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet


Další podobné články