Menu

Akční nabídka na bazény a zastřešení

Chci vědět víc

  • sleva až 20 000 Kč na skeletu bazénu
  • 10 % sleva na zastřešení a další bonusy zdarma
  • akce platí do 30. 9. 2023

Chci vědět víc

Jaký je ideální tvar bazénu?

Jaký tvar bazénu zvolit?

Nyní už jste se pravděpodobně pro pořízení bazénu rozhodli. Další důležitou otázkou zůstává, jaký tvar bazénu je pro vás ten nejvhodnější? Za více než tři desetiletí, co vyrábíme bazény, jsme si vyzkoušeli výrobu snad všech možných i nemožných tvarů bazénů. Vyráběli jsme bazény kruhové, ledvinové, obdélníkové, oválné i atypické. Jelikož jsme poctivě sbírali zpětnou vazbu od našich zákazníků, a hlavně jsme se v těchto bazénech i koupali, většinu z těchto tvarů dnes už nevyrábíme. Zkušenostmi jsme totiž zjistili výhody i nevýhody jednotlivých tvarů bazénů, které pro vás shrnujeme níže a věříme, že vám tím ušetříme spoustu času a výběr bazénu vám tím usnadníme.

Kruhové bazény

Láká vás kruhový bazén? Kruhové bazény jsou stále velmi populární, ale jedná o jeden z nejméně praktických tvarů bazénu vůbec. Pokud si v bazénu chcete zaplavat, kruhový bazén vám nenabídne potřebnou délku a přitom má velký objem vody k čištění a ohřevu. Když se kruhový bazén rozhodnete zastřešit, narazíte na další velký problém. Běžná zastřešení mají obdélníkový tvar. Jedním z řešení je bazén zastřešit zastřešením ve tvaru kopule. Jelikož však tento typ zastřešení sami nabízíme, víme, že jeho cena je o cca 50–90 % vyšší, než kdybyste zastřešovali obdélníkový bazén. Je to tedy výhodné pro nás prodejce, ale už ne pro zákazníka.

Ledvinové a jinak atypické tvary bazénu

U ledvinových a atypických tvarů bazénu se můžete setkat se stejným problémem jako u bazénů kruhových, a tím jsou vyšší náklady na zastřešení. Pokud je to vůbec možné, je nutné zastřešit právě nejširší rozměr bazénu, a tím se úměrně zvyšuje cena pořízeného zastřešení. Navíc je u složitějších tvarů bazénů nutné velmi pečlivě navrhnout rozmístění zpětných trysek a skimmerů. Jinak v bazénu zůstanou místa, kde se voda nebude hýbat a bude se kazit.

Oválné bazény

Jestliže se rozhodnete pro oválný bazén, je to oproti předchozím dvěma tvarům rozhodně lepší volba. Uprostřed délky získáte maximální rozměr, který využijete pro plavání. Jejich kulaté kratší strany vám půjdou dobře čistit a dochází zde k dobrému proudění vody. 

Oválný bazén dokážete snadno zastřešit, ale jelikož se zastřešení vyrábí v obdélníkovém tvaru, vznikne vám v rozích nevyužitý prostor. Díky tomu jsou i oválné bazény dnes již spíše na ústupu a více se prosazují bazény obdélníkové.

Obdélníkové bazény s ostrými rohy

Obdélníkový bazén vám, stejně jako bazény oválné, poskytne dobrý poměr délek stran bazénu pro to, abyste si komfortně zaplavali. Vždy je lepší, pokud zvolíte bazén užší a delší. Šířku bazénu zvolte minimálně 2,5 m, abyste se rukama při plavání nedotýkali stěn bazénu. Délku už volíte jen podle svých požadavků na velikost bazénu, možností prostorových a v neposlední řadě i finančních.

Obdélníkové bazény s ostrými rohy se velmi snadno a nejlevněji zastřešují. Navržené zastřešení bazén tvarově kopíruje a tak není nutné připlácet za zbytečné zvětšení šířky, či délky zastřešení.

Nevýhodou ostrých rohů je horší proudění a čištění bazénové vody. Tuto poslední nevýhodu odstraňuje poslední možný tvar bazénu a to bazény obdélníkové se zakulacenými rohy.

Obdélníkový bazén se zakulacenými rohy

Obdélníkový bazén se zakulacenými rohy je nejpraktičtější tvar bazénu. Kombinuje totiž výhody všech ostatních tvarů.

Z oválných bazénů přebírá zakulacené rohy a díky nim voda lépe proudí a vy máte méně práce s čištěním. Z klasických ostrohranných obdélníkových bazénů přebírá jejich snadné zastřešení.

Pokud nechcete mít s bazénem práci při čištění, chcete co nejvíce prostoru v bazénu a nechcete zbytečně připlácet u zastřešení bazénu, vyberte si obdélníkový bazén se zakulacenými rohy.

 

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Věděli jste že...

Věděli jste, že obdélníkové bazény s ostrými rohy se špatně čistí, a naopak oválné bazény se špatně zastřešují? Proto je nejpraktičtějším tvarem bazénu obdélník se zakulaceným rohy.

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet


Další podobné články