Ještě jste si neobjednali bazén na tuto sezónu? U nás to díky garanci dodání do 4 týdnů ještě stihnete.
×
Menu

Sleva až 40 000 Kč na nový bazén a zastřešení! - Garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

  • sleva až 20 000 Kč na bazén
  • sleva až 20 000 Kč na zastřešení
  • platí do 30. 4. 2024

Chci vědět víc

Atypické bazény se hůř čistí

Atypické bazény, nejčastěji jsou to tzv. bazény “ledvina”, byly ještě před 10 – 20 lety hodně populární. Netradiční tvar upoutává pozornost a zároveň má šanci pěkně zapadnout do zahrady. Jenže s sebou také nese řadu nevýhod.

Atypický bazén typu ledvina

Atypický bazén typu ledvina

Elegance na ústupu

Pro řadu lidí je atypický bazén známkou elegance a neotřelosti. Je pravda, že ledvinový bazén může být velmi stylový a podtrhnout ráz zahrady. Bohužel je také velmi nepraktický, což není na první pohled patrné, ale je to důvod, proč se výrobci bazénů v našich zeměpisných šířkách a především zákazníci od tohoto typu bazénů odklánějí.

Prostor pro plavání

Při troše snahy a výběru dostatečně velkého skeletu si v atypickém bazénu dokážete zaplavat, zvlášť při přidání protiproudu. Tvarově je ale tento typ bazénů vhodnější pro hry a rodiny s dětmi, pro plavce existují mnohem vhodnější alternativy. 

Větší riziko, že se vám zkazí voda

To, co působí jako estetická výhoda, je praktickou nevýhodou. Atypické bazény, zvlášť ty více členěné, kladou velmi vysoké nároky na návrh a rozmístění technologií jako jsou zpětné trysky a skimmery. Stačí jen lehce vágní přístup výrobce a v bazénu zůstanou místa, kde voda neproudí a rychle se kazí. Na zákazníka to pak klade daleko větší nároky při čištění bazénu, případně to zvyšuje četnost kompletní výměny vody.

Problematické zastřešení

Atypický tvar vyžaduje také atypické zastřešení, což znamená v překladu dražší. Buď budete muset přistoupit k zastřešení bazénu na míru, což je někdy velký a nákladný rébus, nebo ho zastřešíte klasickým obdélníkovým zastřešením podle nejširší části bazénu. Pak ale vznikne spousta “hluchých” míst kolem bazénu, která budou zastřešená, ale nevyužitelná.

 

Nevíte si rady, jaký bazén se pro vaši zahradu hodí? Podívejte se i na ostatní typy bazénů, třeba mezi nimi najdete svého favorita.

 

 

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet


Další podobné články