Akce: bazén se zastřešením až o 50 000 Kč levněji
×
Menu

Ušetřete na novém bazénu se zastřešením až 50 000 Kč

Chci vědět víc

 • až 30 000 Kč sleva na bazén
 • až 20 000 Kč sleva na zastřešení
 • garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

Drenážní systém bazénu pravidelně kontrolujte, vyplatí se vám to

V době zvýšených srážek, a je jedno, jestli zrovna vytrvale prší nebo taje sníh, věnujte bazénu o něco víc pozornosti než jindy. I několikaminutová kontrola ho dokáže ochránit před hrozícím poškozením a vám ušetřit celkem dost peněz. 

Zapuštěný bazén plný vody je relativně v bezpečí, lépe odolává případným tlakům na stěny a dno. O kapku náchylnější je zazimovaný bazén, tedy upuštěný a citlivější na tlak zvenčí. Jestli jste věnovali dost péče drenáži pod a kolem bazénu, nemusíte se příliš stresovat, dokud nepřijde opravdu extrémní počasí.  

Jak kontrolovat bazén, když prší a spodní vody přibývá

Až bude víc pršet, začne ve velkém tát sníh a předpovědi se budou předhánět v tom, která říčka překročila 2. nebo 3. stupeň povodňové aktivity, je dobré bazén průběžně hlídat. S velkou pravděpodobností bude podmáčená i vaše zahrada a voda poteče do sklepa. Jak na to:

 1. Zkontrolujte drenáž a změřte hladinu vody v ní. Dokud je hladina vody v drenáži pod úrovní hladiny vody v bazénu, můžete být v klidu. Tlaky uvnitř i venku se vyrovnávají a váš bazén je v bezpečí. Tento stav je ideální a odpovídá kvalitně provedené drenáži.
 2. Pokud je voda v drenáži výš než hladina v bazénu, zbystřete. Tato situace může nastat i ve chvíli, kdy jste drenáž pod bazénem udělali dostatečnou, ale vody v terénu kolem je tolik, že nestíhá odtékat. Obvykle stačí povytáhnout plováček, tím se spustí kalové čerpadlo, voda se odčerpá (u čerpadel s integrovaným plovákem se ujistěte, že čerpadlo opravdu funguje) a tlak na bazén se vyrovná. Pokud nedokážete vodu z okolí bazénu odčerpat a bazén není naplněný (např. před čištěním nebo po zazimování), vyplatí se vodu opětovně dopustit, i když to znamená, že pak budete muset bazén třeba znovu zazimovat. Tlak uvnitř bazénu nedovolí vodě zvenčí, aby laminát jakkoliv zdeformovala. Nezapomeňte ale na důležitou věc: současně s napuštěným bazénem je v zimě potřeba také zapnout filtraci a případně i protiproud, aby nemohla voda zamrznout v rozvodech. 
 3. Víte, že jste drenáž pod bazénem trochu podcenili nebo jste ji neudělali vůbec. Váš bazén se teď trochu oprávněně klepe strachy. Ať je zima nebo léto, dopusťte ho vodou co nejvýš to jde a zkontrolujte odtokové hadice, ať má přebytečná voda kam odtékat. V zimě nezapomeňte zapnout i filtraci a jakmile nebezpečí pomine, opět ho zazimujte. 

Nevíte si rady? Ozvěte se nám, zadarmo poradíme a pomůžeme.

 

 

Zkušenosti našich zákazníků

“Největší radost mám, když tam řádi děti. A já teda řádím s nima!”
Hanušovi

“Mám rád tam jen tak ležet, poslouchat muziku, koukat na děti a relaxovat.”
p. Svetík

”Nejradši mám když je tam plno. A můžu tam blbnout s dětma.”
p. Matys

“Když si tam člověk vleze, tak zapomene na starosti. Je to fakt relax.”
p. Bicek

Bazénové centrum

 • Experti plně k dispozici. Pro vás.
 • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

 • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
 • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

 • VIP péče v pohodlí vašeho domova
 • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet


Další podobné články