Ještě jste si neobjednali bazén na tuto sezónu? U nás to díky garanci dodání do 4 týdnů ještě stihnete.
×
Menu

Sleva až 40 000 Kč na nový bazén a zastřešení! - Garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

  • sleva až 20 000 Kč na bazén
  • sleva až 20 000 Kč na zastřešení
  • platí do 30. 4. 2024

Chci vědět víc

Kruhové bazény postrádají praktičnost

Z kruhových bazénů jsou na českých zahradách nejčastěji vidět nadzemní kulaté bazény, zapuštěné už výrazně méně. Je to logické. Tvarově totiž patří mezi ty nejméně praktické.

I my jsme před spoustou let vyráběli kruhové bazény do země, ale už je to dlouho, co jsme od nich ustoupili. Z hlediska ergonomie, nároků na údržbu a zastřešení absolutně nesplňují naše nároky na kvalitu. 

Kulatý zapuštěný bazén

Kulatý zapuštěný bazén

V kulatém bazénu si nezaplavete

Tvar kruhu sice vypadá na první pohled lákavě, ale nabídne prostor jen pro rychlé letní osvěžení nebo dětské dovádění. Možnost zaplavat si od něj ale rozhodně nečekejte, většinou má průměr jen pár metrů, což stačí stěží na jedno, dvě tempa.

Kruhové bazény jsou drahé na provoz

Sice si v nich nezaplavete, ale vody pojmou kulaté bazény stejně jako zahradní bazény jiných tvarů. Přes výrazný nekomfort tedy budete čistit a ohřívat stejné množství vody. A to dnes nikdo nechce.

Zastřešení kulatého bazénu? Na to raději zapomeňte

Jakmile se rozhodnete kruhový bazén částečně nebo úplně zapustit do země, hned a nebo velmi brzy vyvstane otázka zastřešení bazénu. To je legitimní požadavek, pokud si chcete o pár měsíců prodloužit koupací sezónu. Jenže u kulatého bazénu trochu narazíte. Tento tvar bazénu potřebuje zastřešovací kopuli, a ta je už jen kvůli svému tvaru o 50 – 90 % dražší než klasická hranatá zastřešení. Pro obchodníka dobrý byznys, pro zákazníkovu peněženku zbytečný výdaj.

Tím, že je zastřešení zapuštěného kruhového bazénu tak drahé, většina zákazníků se ho raději vzdá. Tím se ochuzují o teplou vodu a část koupací sezóny, navíc se zvyšuje nebezpečí utonutí pro děti i zvířata, nedejbože pokud  je povrch bazénu zakrytý tenkou bublinkovou fólií urychlující vyhřátí vody uvnitř. 

 

Podívejte se raději na ostatní typy bazénů, třeba mezi nimi najdete svého favorita.

 

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet


Další podobné články