Ještě jste si neobjednali bazén na tuto sezónu? U nás to díky garanci dodání do 4 týdnů ještě stihnete.
×
Menu

Sleva až 40 000 Kč na nový bazén a zastřešení! - Garance dodání do 4 týdnů

Chci vědět víc

  • sleva až 20 000 Kč na bazén
  • sleva až 20 000 Kč na zastřešení
  • platí do 30. 4. 2024

Chci vědět víc

Obdélníkové bazény s ostrými rohy mají trochu vyšší nároky na čištění

Na první pohled vypadá zapuštěný obdélníkový bazén s ostrými rohy jako zmenšenina klasického plaveckého bazénu. Vzhledově působí svěže, moderně a zákazníci po nich prahnou. Mají jen jednu drobnou nevýhodu, ostré rohy se o něco hůř čistí než u obdélníkových bazénů s kulatými rohy, ale tomu se dá předejít dobře navrženou filtrací.

obdélníkový bazén s ostrými rohy

Obdélníkový bazén s ostrými rohy

Obdélník vybízí ke kondičnímu plavání

Skvělý poměr délek a šířek bazénu je skvělý pro kondiční plavání, většinou bývá vhodnější než oblíbené oválné bazény. Pokud si chcete pořídit bazén na plavání, rozhodně volte raději delší a užší bazén, široký alespoň 2,5 m, aby vás při plavání stěny bazénu neomezovaly v pohybu, délku volte podle svých preferencí a možností zahrady.

Ideální tvar bazénu k zastřešení

Typizované zastřešení bazénů je obdélníkové, a to ať zvolíte jakoukoliv výšku. Z toho plyne, že s obdélníkovým bazénem si bude už v základu skvěle rozumět a vy nebudete zbytečně zakrývat i prostor kolem bazénu jako je to v případě kulatých, atypických nebo oválných bazénů. Zastřešení obdélníkového bazénu je tedy velmi efektivní bez zbytečných ztrát na prostoru nebo vašem bankovním účtu.

Ostré rohy se hůř čistí

Obdélník jak z hodiny geometrie má jen jednu drobnou nevýhodu, v rozích hůř proudí voda, tím pádem se v nich více usazují nečistoty a obtížněji se čistí. Pokud si ale necháte dobře navrhnout filtraci, pracnosti se obávat nemusíte. Dokonce i robotický vysavač si s čištěním tohoto typu zahradního bazénu poradí lépe než v případě kruhových, ledvinových nebo oválných bazénů.

Přestože tvarově je tento typ bazénů velmi příjemný a aktuálně oblíbený, kvůli ostrým rohům někteří zákazníci upřednostňují obdélníkové bazény se zakulacenými rohy. Ty v sobě kloubí estetiku i nejnižší možné nároky na údržbu.

 

Nevíte si rady, jaký bazén se pro vaši zahradu hodí? Podívejte se i na ostatní typy bazénů, třeba mezi nimi najdete svého favorita.

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín

Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet


Další podobné články